Wniebowzięte stewardesy – spotkanie z Anną Sulińską

18:00

Kiedy

14.10 - 14.10.2016
godz.: 18:00

Gdzie

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na spotkanie z Anną Sulińską, autorką książki „Wniebowzięte. O stewardesach w PRL-u”.

Jest to doskonały i zajmujący reportaż o upokorzeniu, codziennym ryzyku i nie dających się przewidzieć niebezpieczeństwach, takich jak porwania i katastrofy, kryjących się za uśmiechem i makijażem polskich, peerelowskich stewardes. Praca po dwanaście godzin na dobę przez niemal trzydzieści dni w miesiącu, konieczność radzenia sobie ze zmęczeniem, z trudnymi pasażerami, ze służbami bezpieczeństwa i celnikami, którzy patrzą na ręce, z chorobami, ze strachem o życie swoje i koleżanek; a także codzienne wybory – czy zapisać się do partii, czy dorobić, czyli przemycać, uciec z Polski, czy jednak zostać z rodziną?

Realia przedstawione w książce ukazują w innym świetle zawód, na pozór prestiżowy i łatwy, wiążący się ze zwiedzaniem świata i beztroskimi podróżami.

Anna Sulińska jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Jest również stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Publikowała w „Wysokich obcasach” i „Dużym Formacie”.

Spotkanie poprowadzi Marta Zabłocka.

Rozmowa będzie na bieżąco tłumaczona na język migowy.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Literatura jest w nas”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: Organizator