Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

12:00

Kiedy

25.09 - 29.09.2019
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Plac Solidarności
Plac Solidarniści
Szczecin

Kategorie


Dzięki zapierającej dech technologii Virtual Reality będzie można odbyć niezapomniany rejs po Atlantyku liniowcem MS „Piłsudski”, zanurzyć się w pełen magicznych przeżyć świat eleganckich wnętrz i opowieści o statku, który był dumą międzywojennej Polski. Będzie można także się udać w podwodną misję do wraku „Piłsudskiego”, który spoczywa na dnie Morza Północnego. Kolejna projekcja związana będzie z rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego – wzruszający i pełen emocji film „Kartka z Powstania”, który przeniesie widzów w trudny czas Powstania Warszawskiego i pozwoli poczuć się uczestnikami tamtych wydarzeń.

CZYM JEST WIRTUALNY TEATR HISTORII „NIEPODLEGŁA”
Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to stworzona przez Fundację Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa” przestrzeń, w której popularyzowana jest historia Polski za pomocą technologii Virtual Reality. W sferycznej kopule o średnicy 8 m i wysokości 4 m, wyposażonej w 15 obrotowych foteli z najnowszymi urządzeniami VR, widzowie zabierani są w wirtualny świat otaczających ich wydarzeń sprzed lat.

Podczas tegorocznych wakacji Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” gościł w siedmiu polskich miastach: w Warszawie, Zamościu, Sandomierzu, Darłowie, Gdyni i Zakopanym. We wrześniu wirtualną podróż będą mogli odbyć szczecinianie. Polska historia może być fascynującą przygodą!

„MS Piłsudski – ukryta historia”

Niezwykły pokaz VR o najwspanialszym polskim transatlantyku rozpoczyna się na dnie Morza Północnego, gdzie widzowie udają się z „misją badawczą” na wrak MS „Piłsudski”. Chwilę później przeniosą się w czasie o 100 lat w wygenerowany przez grafików świat 360°, w którym stają się uczestnikami wydarzeń z historii Polski. Widzowie będą świadkami utraty niepodległości oraz jej odzyskania, spotkają bohaterów sprzed lat: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Thomasa Woodrowa Wilsona. Odbędą niezapomniany rejs na wiernie odtworzonym na podstawie archiwalnych dokumentów pokładzie „Piłsudskiego”, gdzie przywita ich legendarny kapitan Mamert Stankiewicz i zaprosi do zwiedzania pięknych i eleganckich wnętrz transatlantyku, wypełnionych polską sztuką i designem. Zatopieni w wirtualnym świecie widzowie będą też świadkami wybuchu
II wojny światowej i zatonięcia „Piłsudskiego”.

„Kartka z Powstania”

Pierwszy w Polsce film fabularny zrealizowany w technologii wirtualnej rzeczywistości (Cinematic VR). Film opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kapitana Władysława Sieroszewskiego „Sabały”, który wychodząc do Powstania w sierpniu 1944 roku, otrzymał od swojej córki małą kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że ta kartka wpłynie na jego dalsze losy.

ZAREZERWUJ SEANS!
Seanse w Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” w Szczecinie odbywać się będą w dniach 25–29 września 2019 roku w godzinach 12:00-19:00 na Placu Solidarności przed Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy. .

Aby mieć pewność, że nie zabraknie miejsc, należy dokonać rezerwacji pod adresem:
Dla szkół oraz grup zorganizowanych (godziny przedpołudniowe): https://tiny.pl/t1bst
Dla widzów indywidualnych (godziny popołudniowe): https://tiny.pl/t1bs7

Uwaga! Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12 roku życia, osób cierpiących na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem!

Źródło: Organizator