Wiosna Muz 2019

18:00

Kiedy

09.05 - 10.05.2019
godz.: 18:00

„Wiosna Muz” to nowa odsłona wyjątkowego wydarzenia kulturalnego, znanego wcześniej pod nazwą Wiosna Monodramu – początkowo odbywającego się w Wolinie, a od 2016 roku w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów w Wolińskim Parku Narodowym.

Tegoroczna edycja festiwalu „Wiosna Muz” odbędzie się w dniach 9 – 10 maja

Pierwszego dnia wydarzenia artyści Teatru Obrazu zabiorą uczestników festiwalu w podróż do świata teatru, muzyki i sztuki. Ich performance artystyczny, który łączy malarstwo z przedstawieniem teatralnym oraz muzyką, w tym roku będzie inspirowany PRAGNIENIEM. Występom artystycznym będzie towarzyszył m.in. wernisaż fotografii Karoliny Nowaczyk – studentki fotografii na Akademii Sztuki w Szczecinie.

Drugiego dnia „Wiosny Muz’ na scenie CWM Grodno wystąpi „JAZZ-BAND MŁYNARSKI – MASECKI”, czyli zespół grający przedwojenny polski jazz. Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia.  W repertuarze Jazz-Bandu znalazły się utwory swingowe, w większości nieznane. Nie zabraknie też kilku wyjątkowych tang, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie.

***

Wstęp na wydarzenia „Wiosny Muz” każdego dnia będzie odbywał się wyłącznie na podstawie bezpłatnych wejściówek.

Wejściówki dostępne są od dnia 29 kwietnia w Informacji Turystycznej w Międzyzdrojach oraz w Publicznej Bibliotece w Wolinie.

Uwaga! Liczba wejściówek jest ograniczona.

Więcej informacji na stronie.

/Wydarzenie dodane przez Użytkownika/