Wiosenne porządki oraz sadzenie drzewek w Zoo Ueckermünde!

09:30

Kiedy

01.04 - 01.04.2017
godz.: 09:30

Gdzie

Zoo Ueckermünde
Chausseestraße 76
Ueckermünde

Kategorie


Wiosenne porządki oraz sadzenie drzewek w Zoo Ueckermünde!

Na wiosnę podwórze Szkoły Zoologicznej przekształci się w żywy ogród botaniczny. W ramach projektu powstanie ogród botaniczny z łąką kwiatów i motyli oraz ziołowa spirala.  Podwórze zamieni się w żywy i ekologiczny ogród z różnorodną florą i fauną.
Uzupełnione zostaną również sadzonki rodzimych roślin i krzewów, zasadzonych w ramach zeszłorocznych dobrowolnych porządków w Ogrodzie jeleni oraz przy zagrodzie wilków.

ZOO zaprasza do pomocy przy sadzeniu bratków, sadzonek sosen, dzikich róż i drzew owocowych, tworzeniu łąki kwiatów, budowie ziołowej spirali, malowaniu schodów młyna i wieży widokowej!

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do 30.03.2017 mailowo na adres info@tierpark-ueckermuende.de

Spotykamy się w budynku wejściowym zoo. W miarę możliwości prosimy o zabranie narzędzi ogrodowych i przede wszystkim dobrego humoru!

Po skończonej pracy zapraszamy wszystkich dobrowolnych pomocników na wspólny obiad, resztę dnia pomocnicy mogą spędzić wśród zwierzęcych mieszkańców zoo!

Potomstwo wśród zwierzęcych mieszkańców!
Od początku roku zwierzęcy mieszkańcy Zoo Ueckremünde doczekali się licznego potomstwa. Wśród nowo narodzonych powitaliśmy kozy karłowate, kangury, króliki, marę patagońską, lamę. Wykluł się również łabędź czarny. Najmłodsze potomstwo spotkać można wśród rodziny surykatek.

Wystawa w Akwarium Zalewu Szczecińskiego
Do końca kwietnia w akwarium Zalewu Szczecińskiego Zoo Ueckermünde oglądać można wystawę dziecięcych prac pt. „Affenstark“, zorganizowaną przez Klub Dzieci Książek nad Zalewem Szczecińskim. Prace przedstawiają zwierzęcych mieszkańców Zoo Ueckermünde.

Źródło: Tierpark Ueckermünde