Wielcy Koncertmistrzowie – Impression Nocturna

19:00

Kiedy

18.03 - 18.03.2017
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 25-40zł
Kup bilet

Gdzie

TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie
Św. Ducha 4
Szczecin

Wielcy Koncertmistrzowie - Impression Nocturna

Cóż może być piękniejszego niż posłuchanie w długi, przedwiosenny wieczór muzyki pisanej specjalnie „na dobranoc’? Portugalski kompozytor Nuno Corte-Real studiował m.in. grę na gitarze i fortepianie, pogłębiając swe wykształcenie na uczelniach holenderskich. Z kolei koncert Mendelssohna powstał, gdy kompozytor był zaledwie kilkunastoletnim chłopcem, z myślą o Eduardzie Rietzu, przyjacielu i nauczycielu cudownego dziecka. W drugiej części wieczoru będzie można usłyszeć piękne i nastrojowe Nocne impresje hiszpańskiego skrzypka Andrésa Gaosa powstałe równo 80 lat temu. Całość zwieńczy jedno z najbardziej zachwycających wczesnych dzieł Mozarta, czyli serenada D-dur.
Program:
Nuno Corte-Real Musica in linea retta
Felix Mendelssohn Koncert skrzypcowy d-moll
Andrés Gaos Impresion Nocturna
Wolfgang Amadeus Mozart Serenata notturna D-dur, KV 239

Artyści:
Massimo Spadano (Galicia Symphony Orchestra) – skrzypce (koncertmistrz)
Baltic Neopolis Orchestra

Massimo Spadano – urodził się w 1968 r. w Lanciano. Grę na skrzypcach studiował we Włoszech, a następnie w Utrecht, kończąc naukę z wyróżnieniem. Dyplom z dyrygentury otrzymał na Accademia Musicale Pescarese (Włochy). Od 1998 r. był dyrektorem artystycznym i muzycznym Galicia Chamber Orchestra, a od 1994 r. był liderem Galicia Symphony Orchestra (OSG). Występował w całej Europie, a także w obu Amerykach, Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Występował z takimi wykonawcami, jak: Christian Zacharias, Katia i Marielle Labèque, Gérard Depardieu. Nagrywał m.in. dla Opus 111, Naxosu, Harmonii Mundi, DHM i Auvidis Astrée.

Wielcy Koncertmistrzowie to cykl koncertów zainaugurowany przez Baltic Neopolis Orchestrę we wrześniu 2010 roku w TRAFO Trafostacji Sztuki. Jest to najbardziej prestiżowy cykl artystyczny Orkiestry. Do tej pory Orkiestrze towarzyszyli m.in.: Daniel Stabrawa, Vasko Vassilev, Daniel Rowland, Carmine Lauri, Bartosz Bryła, Jan Stanienda, Anna Staśkiewicz czy Marat Bisengaliev. Od 2013 roku gościem każdego koncertu jest wybitny koncertmistrz.

Kup bilet