Wielcy Koncertmistrzowie – Baltic Neopolis Virtuosi on Tour

19:00

Kiedy

02.08 - 02.08.2017
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 25-40zł
Kup bilet

Gdzie

TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie
Św. Ducha 4
Szczecin

Wielcy Koncertmistrzowie - Baltic Neopolis Virtuosi on Tour

Przed nami przekrój trzech stuleci i muzyki trzech różnych krajów północnej Europy. Najstarszym utworem jest dziewiętnastowieczna kompozycja czołowego norweskiego twórcy, Edvarda Griega, poświęcona „skandynawskiemu Molierowi’, czyli norwesko-duńskiemu komediopisarzowi z czasów baroku. To muzyka doskonale znana, stylizowana na dawne tańce. Dwa utwory smyczkowe Dmitrija Szostakowicza zetkną słuchaczy z muzyką rosyjską początku XX wieku, jej dramatem i niepokojem. Członkowie zespołu nie stronią od muzyki współczesnej, czego dowodem będzie wykonanie kompozycji dwóch kompozytorów polskich: Pawła Łukaszewskiego i szczecinianina Piotra Klimka.

Program
Paweł Łukaszewski Sinfonietta
Edvard Grieg Suita z czasów Holberga
Piotr Klimek Hikikomori (prawykonanie)
Dmitrij Szostakowicz Preludium i scherzo na oktet smyczkowy op. 11

Artyści:
Baltic Neopolis Virtuosi:

Bartłomiej Nizioł – skrzypce
Emanuel Salvador – skrzypce
Radosław Pujanek – skrzypce
Anita Koźlak – skrzypce
Andriy Viytovych – altówka
Emilia Goch Salvador – altówka
Adam Klocek – wiolonczela
Andreas Lend – wiolonczela

Baltic Neopolis Virtuosi jest nowym międzynarodowym zespołem, którego celem jest połączenie potencjału artystycznego w obszarze basenu Morza Bałtyckiego. Zespół zadebiutował podczas II Baltic Neopolis Festival – Międzynarodowego Festiwalu
Muzyki 2016 w Polsce. Jego główną misją jest promocja zarówno muzyki polskiej, jak i tej z innych krajów leżących nad Bałtykiem, a także typowej dla większych składów muzyki kameralnej – od kwintetów po oktety. Zespół otrzymał właśnie dofinansowanie od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP na organizację wyjazdów w 2017 roku. Zespół składa się z członków Baltic Neopolis Orchestra oraz solistów o międzynarodowej renomie, takich jak: Bartłomiej Nizioł – polski, wybitny skrzypek; Emanuel Salvador – portugalski skrzypek, koncertmistrz Baltic Neopolis Orchestra; Radosław Pujanek – koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Wrocławskiej; Emilia Goch Salvador – polska altowiolistka, założycielka i dyrektorka Baltic Neopolis Orchestra; Andriy Viytovych – ukraiński altowiolista, pierwszy altowiolista orkiestry Royal Opera House w Londynie; Adam Klocek – polski dyrygent i wiolonczelista, laureat Grammy Award w 2014 oraz Andreas Lend – jeden z najbardziej utytułowanych estońskich wiolonczelistów.
Koncertem w Szczecinie zespół rozpoczyna trasę koncertową obejmującą festiwale w Norwegii, Estonii, Szwecji, na Litwie i w Niemczech.

Kup bilet