Wieczór Filmowy z OFFicyną – Światowe Kino Europejskie

18:00

Kiedy

02.09 - 02.09.2020
godz.: 18:00

Gdzie

Szczeciński Inkubator Kultury
Al. Wojska Polskiego 90
Szczecin

Kategorie


Wieczór Filmowy z OFFicyną – Światowe Kino Europejskie

Już we wrześniu Stowarzyszenie OFFicyna w ramach swojego cyklu Wieczory Filmowe z OFFicyną zaprosi mieszkańców Szczecina do uczestnictwa przy projekcjach Światowego Kina Europejskiego. Polski akcent zapewnią Nam m.in. dzieła Krzysztofa Kieślowskiego. Spotykamy się w każdą środę o godz. 18:00 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury na al. Wojska Polskiego 90.

„Podwójne życie Weroniki” (1991) reż. Krzysztof Kieślowski, 98 min.

We Francji i w Polsce żyją dwie identyczne dziewczyny, Véronique i Weronika. Obie urodziły się w tym samym dniu. Nie wiedzą o swoim istnieniu. Niestety Weronika podczas występu z chórem niespodziewanie umiera na scenie na atak serca. Jej francuska imienniczka zaczyna odczuwać stratę bardzo bliskiej osoby.

„Wieczory Filmowe z OFFicyną” to projekcje światowego kina, często już zapomnianych, wybitnych dzieł uznanych reżyserów, jak i współczesne, porywające obrazy najciekawszych gwiazd młodego pokolenia. Projekcjom towarzyszą rozmowy o filmach, kinie, kulturze i świecie. Dyskusje prowadzą Małgorzata Frymus – reżyserka filmowa, dziennikarka i publicystka Radia Szczecin oraz dr Damian Romaniak – filmoznawca, literaturoznawca, krytyk filmowy i publicysta.
OFFicyna od początku istnienia realizuje cykle dyskusyjnych spotkań filmowych, wcześniej pod nazwami OFFilm, KinoOFF czy Musikino, a od 2016 roku jako „Wieczory Filmowe z OFFicyną”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora