Wieczór Filmowy z OFFicyną – Światowe Kino Europejskie

18:00

Kiedy

30.09 - 30.09.2020
godz.: 18:00

Gdzie

Szczeciński Inkubator Kultury
Al. Wojska Polskiego 90
Szczecin

Wieczór Filmowy z OFFicyną – Światowe Kino Europejskie

Już we wrześniu Stowarzyszenie OFFicyna w ramach swojego cyklu Wieczory Filmowe z OFFicyną zaprosi mieszkańców Szczecina do uczestnictwa przy projekcjach Światowego Kina Europejskiego. Polski akcent zapewnią Nam m.in. dzieła Krzysztofa Kieślowskiego. Spotykamy się w każdą środę o godz. 18:00 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury na al. Wojska Polskiego 90.

„Tam gdzie rosną poziomki” (1957) reż Ingmar Bergman, 93 min.

Jeden dzień z życia siedemdziesięcioośmioletniego profesora, który wyrusza w podróż ze Sztokholmu do Lund na uroczyste obchody swojego jubileuszu naukowego. Spotkani po drodze ludzie i mijane miejsca stają się pretekstem do wspomnień, a także rozmyślań o życiu i zbliżającej się śmierci. Niesłabnącą popularność film zawdzięcza głównej postaci, w którą wcielił się mistrz szwedzkiej szkoły – Victor Sjöström – autor m.in. „Furmana śmierci”, którego Bergman zaliczał o najpiękniejszych filmów w historii kina.

„Wieczory Filmowe z OFFicyną” to projekcje światowego kina, często już zapomnianych, wybitnych dzieł uznanych reżyserów, jak i współczesne, porywające obrazy najciekawszych gwiazd młodego pokolenia. Projekcjom towarzyszą rozmowy o filmach, kinie, kulturze i świecie. Dyskusje prowadzą Małgorzata Frymus – reżyserka filmowa, dziennikarka i publicystka Radia Szczecin oraz dr Damian Romaniak – filmoznawca, literaturoznawca, krytyk filmowy i publicysta.
OFFicyna od początku istnienia realizuje cykle dyskusyjnych spotkań filmowych, wcześniej pod nazwami OFFilm, KinoOFF czy Musikino, a od 2016 roku jako „Wieczory Filmowe z OFFicyną”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora