Wieczór Filmowy z OFFicyną – Światowe Kino Europejskie

18:00

Kiedy

23.09 - 23.09.2020
godz.: 18:00

Gdzie

Szczeciński Inkubator Kultury
Al. Wojska Polskiego 90
Szczecin

Wieczór Filmowy z OFFicyną – Światowe Kino Europejskie

Już we wrześniu Stowarzyszenie OFFicyna w ramach swojego cyklu Wieczory Filmowe z OFFicyną zaprosi mieszkańców Szczecina do uczestnictwa przy projekcjach Światowego Kina Europejskiego. Polski akcent zapewnią Nam m.in. dzieła Krzysztofa Kieślowskiego. Spotykamy się w każdą środę o godz. 18:00 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury na al. Wojska Polskiego 90.

„Trzy kolory: Czerwony” (1994) reż. Krzysztof Kieślowski, 100 min.

Młodziutka modelka Valentine Dussaut pewnego wieczoru potrąciła samochodem psa błąkającego się po ulicy. Wystraszona i zdenerwowana odwozi zwierzę pod adres przyczepiony do obroży. Właścicielem okazuje się emerytowany sędzia, który jednak nie jest zainteresowany losem zwierzaka. Przy kolejnej wizycie dziewczyna odkrywa, że sędzia zajmuje się podsłuchiwaniem swych sąsiadów. Początkowo jest oburzona, ale kiedy w końcu zaczyna poznawać tego starszego, samotnego człowieka, zwykła znajomość zaczyna przeradzać się w głęboką przyjaźń.

„Wieczory Filmowe z OFFicyną” to projekcje światowego kina, często już zapomnianych, wybitnych dzieł uznanych reżyserów, jak i współczesne, porywające obrazy najciekawszych gwiazd młodego pokolenia. Projekcjom towarzyszą rozmowy o filmach, kinie, kulturze i świecie. Dyskusje prowadzą Małgorzata Frymus – reżyserka filmowa, dziennikarka i publicystka Radia Szczecin oraz dr Damian Romaniak – filmoznawca, literaturoznawca, krytyk filmowy i publicysta.
OFFicyna od początku istnienia realizuje cykle dyskusyjnych spotkań filmowych, wcześniej pod nazwami OFFilm, KinoOFF czy Musikino, a od 2016 roku jako „Wieczory Filmowe z OFFicyną”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora