Wieczór Filmowy z OFFicyną – Światowe Kino Europejskie

18:00

Kiedy

16.09 - 16.09.2020
godz.: 18:00

Gdzie

Szczeciński Inkubator Kultury
Al. Wojska Polskiego 90
Szczecin

Kategorie


Wieczór Filmowy z OFFicyną – Światowe Kino Europejskie

Już we wrześniu Stowarzyszenie OFFicyna w ramach swojego cyklu Wieczory Filmowe z OFFicyną zaprosi mieszkańców Szczecina do uczestnictwa przy projekcjach Światowego Kina Europejskiego. Polski akcent zapewnią Nam m.in. dzieła Krzysztofa Kieślowskiego. Spotykamy się w każdą środę o godz. 18:00 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury na al. Wojska Polskiego 90.

„Trzy kolory: Biały” (1994) reż. Krzysztof Kieślowski, 91 min.

Małżeństwo – On – Polak Karol, ona – Francuzka Dominique. Mieszkają razem we Francji. Niestety pewnego dnia życie w obcym kraju, obcej kulturze zaczyna się stawać dla Karola coraz bardziej uciążliwe. Ciągły stres powoduje, że nie może on w pełni zadowolić żony w ich intymnym pożyciu, przez co Dominique od niego odchodzi. Pozostawiony na ulicy z jedną walizką, Karol usiłuje zarobić na bilet powrotny do Polski, grając w metrze na grzebieniu. Poznaje tam innego Polaka – Mikołaja, zdesperowanego intelektualistę, który postanawia mu pomóc i w walizce przemyca go samolotem do kraju. Tam Karol szuka sposobu do zmuszenia do przyjazdu do Polski.

„Wieczory Filmowe z OFFicyną” to projekcje światowego kina, często już zapomnianych, wybitnych dzieł uznanych reżyserów, jak i współczesne, porywające obrazy najciekawszych gwiazd młodego pokolenia. Projekcjom towarzyszą rozmowy o filmach, kinie, kulturze i świecie. Dyskusje prowadzą Małgorzata Frymus – reżyserka filmowa, dziennikarka i publicystka Radia Szczecin oraz dr Damian Romaniak – filmoznawca, literaturoznawca, krytyk filmowy i publicysta.
OFFicyna od początku istnienia realizuje cykle dyskusyjnych spotkań filmowych, wcześniej pod nazwami OFFilm, KinoOFF czy Musikino, a od 2016 roku jako „Wieczory Filmowe z OFFicyną”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora