Wieczór Filmowy z OFFicyną – Światowe Kino Europejskie

18:00

Kiedy

09.09 - 09.09.2020
godz.: 18:00

Gdzie

Szczeciński Inkubator Kultury
Al. Wojska Polskiego 90
Szczecin

Kategorie


Wieczór Filmowy z OFFicyną – Światowe Kino Europejskie

Już we wrześniu Stowarzyszenie OFFicyna w ramach swojego cyklu Wieczory Filmowe z OFFicyną zaprosi mieszkańców Szczecina do uczestnictwa przy projekcjach Światowego Kina Europejskiego. Polski akcent zapewnią Nam m.in. dzieła Krzysztofa Kieślowskiego. Spotykamy się w każdą środę o godz. 18:00 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury na al. Wojska Polskiego 90.

„Trzy kolory: Niebieski” (1993) reż. Krzysztof Kieślowski, 100 min.

Julie traci w wypadku samochodowym męża, Patrica, wybitnego kompozytora oraz córeczkę Annę. Julie zaczyna nowe życie, anonimowe i niezależne, świadomie odrywając się od wszystkiego tego, czego miała niegdyś pod dostatkiem. Kobieta chce zacząć życie od nowa, tym razem w nic nie angażując się naprawdę, ale takie postępowanie nie przynosi jej ukojenia.

„Wieczory Filmowe z OFFicyną” to projekcje światowego kina, często już zapomnianych, wybitnych dzieł uznanych reżyserów, jak i współczesne, porywające obrazy najciekawszych gwiazd młodego pokolenia. Projekcjom towarzyszą rozmowy o filmach, kinie, kulturze i świecie. Dyskusje prowadzą Małgorzata Frymus – reżyserka filmowa, dziennikarka i publicystka Radia Szczecin oraz dr Damian Romaniak – filmoznawca, literaturoznawca, krytyk filmowy i publicysta.
OFFicyna od początku istnienia realizuje cykle dyskusyjnych spotkań filmowych, wcześniej pod nazwami OFFilm, KinoOFF czy Musikino, a od 2016 roku jako „Wieczory Filmowe z OFFicyną”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora