Wesoła Wdówka – operetka F. Lehara

17:00

Kiedy

26.05 - 26.05.2018
godz.: 17:00

Bilety

Bilet: od 90 zł
Kup bilet

Gdzie

Wałeckie Centrum Kultury
Plac Zesłańców Sybiru 3
Wałcz

Wesoła Wdówka - operetka F. Lehara

Franz Lehar – Wesoła Wdówka – Operetka w trzech aktach by Woytek Mrozek Production

Zespół Kameralny & Soliści Polskiej Sceny Operetkowej & Tancerze Narodowego Teatru Operetki W Tarnopolu.

 

Najsłynniejsze sceniczne dzieło Franza Lehara, operetka, której wszystkie arie i pieśni to niezaprzeczalne światowe przeboje. Wiadomość o przyjeździe do Paryża, bogatej i pięknej wdowy po bankierze wstrząsa mieszańcami. Aby zatrzymać majątek w księstwie zostaje uknuta intryga, która zakłada wydanie za mąż Hanny Glawarii za rodaka… Jednak, nie wszystko biegnie po myśli spiskujących.

 

Produkcja Wojciecha Mrozka z udziałem solistów i tancerzy Operetki Śląskiej, oraz solistów sceny krakowskiej, wrocławskiej i warszawskiej. Bogata scenografia, doskonałe kostiumy oraz zabawne libretto uzupełniają całość tego arcydzieła sztuki operetkowej. Przyjazne widowisko dostarcza kilku godzin rozrywki i przyjemności wszystkim melomanom. Wielbiciele muzyki Lehára będą mogli posłuchać jego pięknych melodii i bawić się licznymi perypetiami.

 

Wiecznie młoda, tryskająca radością i humorem operetka o miłości, zdradzie małżeńskiej i odpowiedzialności. Historia owiana niepowtarzalną atmosferą paryskich kabaretów oraz nieskrępowanych zabaw sali balowej. Franciszek Lehar stworzył jedną z najlepszych partytur w historii operetki. Niemal wszystkie utwory stały się światowymi przebojami: Ach, kobietki, Pieśń o Willi czy cudowny walc, nucony pod każdą długością geograficzną Usta milczą, dusza śpiewa. Operetka pełna intryg i wpadek przyciąga widzów dużą dawką dobrego humoru, bogactwem strojów oraz potęgą orkiestry i głosów artystów scen operowych. „Wesoła Wdówka” to ponadczasowa opowieść – zapewnia doskonałą rozrywkę od początku… aż po szczęśliwe zakończenie.

 

Źródło: Organizator
Kup bilet