Wernisaż wystawy „Ziemia w okowach lodu”

12:00

Kiedy

27.09 - 27.09.2016
godz.: 12:00

Gdzie

Galeria Prezydencka
pl. Armii Krajowej 1
Szczecin

Kategorie


W Galerii Prezydenckiej 27. września odbędzie się otwarcie wystawy prac graficznych laureatów i uczestników konkursu geologiczno-środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Ekspozycję będzie można zobaczyć do 10 października br. 

Tegoroczną laureatką konkursu w Szczecinie, została Paulina Maciejewska ze Szkoły Podstawowej w Rosnowie. Praca Pauliny była wyjątkowa, dlatego poza zwycięstwem w półfinale regionalnym, ilustracja zajęła również I. miejsce w finale ogólnopolskim i I. miejsce w finale polsko-litewskim!

Konkurs jest organizowany przez Oddział Pomorski w Szczecinie Państwowego Instytutu Geologicznego-Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. Obejmuje obszar całej Polski podzielonej na siedem regionów. Równolegle konkurs plastyczny organizowany jest na Litwie. Ziemia w okowach lodu pod takim hasłem w tym roku odbył się półfinał XVII edycji ogólnopolskiego i X edycji polsko-litewskiego konkursu.  W Szczecinie rozegrany został półfinał dla szkół  z obszaru województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Źródło: Organizator