Wernisaż wystawy zbiorowej pod tytułem „FORMY w FORMIE”

18:00

Kiedy

19.05 - 19.05.2017
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Galeria Architektów Forma, ZUT/WBiA
Żołnierska 50
Szczecin

Kategorie


Wernisaż wystawy zbiorowej pod tytułem „FORMY w FORMIE”

Jest to konfrontacja różnych dyscyplin artystycznych: malarstwa, rzeźby, tkaniny, fotografii i grafiki – jak czytamy w opisie dr hab. Renaty Jackowiak. Prace ośmiorga twórców reprezentują cztery ośrodki akademickie w Polsce: Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczo-Technologiczny w Bydgoszczy oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Są one zupełnie odmienne w konstrukcji. Różni je materia: drewno, włókno, glina, farba, światło. Różni je też sposób zapisu będący odzwierciedleniem ręki i narzędzia. Łączy je natomiast dążenie do prostoty użycia techniki i materiałów – po to, by zbudować „czystą” FORMĘ, która poruszy.

AUTORZY:

Andrzej Banachowicz, profesor zwyczajny na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się szeroko pojmowaną tkaniną artystyczną, tworzy obiekty z blachy, gliny, granitu, ceramiki itp. Autor licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą.

Anna Bochenek, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Obecnie jest profesorem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. W obszarze jej zainteresowań jest pejzaż obserwowany jednocześnie z wielu perspektyw tworzący poczucie czasu istniejące w obrazie.

Klaudia Grygorowicz-Kosakowska, artysta rzeźbiarz, absolwentka PWSSP w Poznaniu, doktorat na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, gdzie pracuje do 2001 roku. Zajmuje się rzeźbą, medalierstwem i ceramiką funkcjonującą w kontekście architektury.

Renata Jackowiak, absolwentka PWSSP w Poznaniu. Kwalifikacje I i II stopnia w zakresie wzornictwa zdobyła na ASP w Łodzi. Obecnie pracuje na Wydziale Budownictwa i Architektury, ZUT w Szczecinie. Zajmuje się tkaniną unikatową, miniaturą tkacką i książką artystyczną.

Tomasz Matusewicz, absolwent PWSSP w Poznaniu. Kwalifikacje I i II stopnia uzyskał na ASP w Poznaniu. Pracuje na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Zajmuje się badaniem i tworzeniem kodów kulturowych, interaktywnych działań, instalacji i obiektonów (site-specific).

Anna Schmidt, absolwentka Wydziału Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Autorka prac z zakresu fotografii intermedialnej. Pracuje na Wydziale Budownictwa i Architektury ZUT w  Szczecinie.

Katarzyna Słuchocka, architekt, doktorat na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, doktor habilitowany w dziedzinie sztuk plastycznych. Pracuje na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Twórczość w zakresie projektowania, malarstwa, rysunku oraz fotografii.

Piotr Tołoczko, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (na kierunkach grafika, oraz rzeźba), doktorat w 2011 roku. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, rzeźbą oraz instalacją.

Źródło: Galeria Architektów Forma