Wernisaż wystawy „Poza Horyzontem”

15:00

Kiedy

29.09 - 29.09.2016
godz.: 15:00

Wernisaż wystawy "Poza Horyzontem"

Wystawa plenerowa „Poza Horyzontem” jest jednym z wydarzeń towarzyszących  Światowemu Projektowi Pokoju „Wieczna Miłość” Wojciecha Siudmaka. Na planszach, oprócz najbardziej znanych dzieł artysty znajdą się również bogato ilustrowane informacje dotyczące projektu. W sali konferencyjnej Centrum Dialogu Przełomy eksponowana będzie rzeźba o takim samym tytule.

Podczas wernisażu wręczone zostaną nagrody dla laureatów konkursu dla dzieci „Opowiem wam bajkę…”, organizowanego przez Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy. Po wernisażu w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie z Wojciechem Siudmakiem.

Projekt „Wieczna Miłość” Wojciecha Siudmaka jest sekwencją działań artystycznych, kulturalnych oraz społecznych z udziałem przedstawicieli sztuki i nauki z wielu krajów świata. Jego celem jest promowanie idei tolerancji, porozumienia, współpracy, solidarności i harmonii. Przedsięwzięcie realizowane jest od 2003 roku przez Fundację „Siudmak Arkana XXI” pod patronatem Polskiego Komitetu do spraw UNESCO oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas uroczystej gali w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, 12 października 2016 roku, poznamy laureata międzynarodowej Nagrody Pokoju, ufundowanej przez Wojciecha Siudmaka w ramach Światowego Projektu Pokoju „Wieczna Miłość”. 

Wystawę będzie można oglądać od 29 września do 30 października 2016 roku. Wernisaż odbędzie się 29 września, o godz. 15.00, na placu Solidarności.

Źródło: Organizator