Wernisaż wystawy „Modern Stories” Doroty Kempko

17:00

Kiedy

29.11 - 29.11.2016
godz.: 17:00

Gdzie

Opera na Zamku w Szczecinie
ul. Korsarzy 34
Szczecin

„Modern Stories powstało z potrzeby tworzenia biżuterii, która łączy tradycyjne techniki jubilerskie ze współczesną estetyką. Fascynacja klasycznymi formami i szlachetnymi kruszcami, która odnalazła swój wyraz już w pierwszych projektach stworzonych  w pracowni projektowania biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych, to główne inspiracje projektantki Doroty Kempko. Filozofia Modern Stories to celebrowanie indywidualności i otaczanie się przedmiotami, które mają dla nas prawdziwą wartość.

Kolekcja Modern Stories wykonana jest w całości ręcznie w oparciu o tradycyjne zasady sztuki złotniczej . Wierzymy, że biżuteria przez intymny kontakt z ciałem ma magiczną moc, jest nośnikiem emocji i uczuć. Dlatego  w pracowni tworzymy każdy najmniejszy detal ręcznie. Stawiamy na szlachetne kruszce, 14- karatowe złoto, diamenty, perły i przemyślaną, ponadczasową formę. Stylizacja to zazwyczaj wypadkowa  nastroju oraz okoliczności, a naszym założeniem jest, aby biżuteria Modern Stories podkreślała indywidualny styl i naturalną siłę kobiety, niezależnie od sytuacji.

W kolekcji znajduje się 12 modeli pierścionków oraz 10 modeli obrączek wykonanych z białego lub żółtego 14-karatowego złota z brylantami i naturalnymi perłami w jasnym lub ciemnym kolorze w ponad 40 konfiguracjach. Całość kolekcji jest zaprojektowana tak, aby formy kolejnych modeli wynikały z tych wcześniejszych i uzupełniały się w naturalny sposób. Otwarte pierścionki są ozdobione klasycznie oprawionymi diamentami i perłami tworząc nowoczesne kompozycje. Biżuteria Modern Stories jest tworzona z uwagą skupioną na odbiorcy, umożliwiając personalizację każdego dostępnego modelu.”

Źródło: Organizator