Wernisaż wystawy fotografii Joanny Zbróg

17:00

Kiedy

04.10 - 04.10.2017
godz.: 17:00

Gdzie

Książnica Pomorska - sala Kolumnowa
ul. Podgórna 15/16
Szczecin

Kategorie


Wernisaż wystawy fotografii Joanny Zbróg

„Tu i Tam, czyli w poszukiwaniu dzikiej przyrody i pięknych krajobrazów”
Wystawa będzie prezentowana do 26.10.2017.

Joanna Zbróg o sobie:
Z zawodu i zamiłowania jestem leśnikiem. Małopolska, Mazury, Pomorze Zachodnie to miejsca w których pracowałam będąc leśniczym w Lasach Państwowych. Swój kawałek nieba nad głową znalazłam na Pojezierzu Drawskim dokąd przeniosłam się z rodzinnego Krakowa przeszło 20 lat temu. Moje pasje to konie, żagle, podróże i fotografia. Tej ostatniej poświęcam obecnie najwięcej czasu. Otaczająca mnie piękna, dzika i nie skażona cywilizacją przyroda Pomorza Zachodniego  dostarcza wielu pięknych tematów, wartych uwiecznienia.

Zawsze ciekawa byłam co jest za zakrętem. Ciekawość świata jest siłą napędową wszelkich moich wypadów.  Zarówno tych bliskich, za opłotki, jak i tych dalekich, nawet na drugi koniec świata. Każdego roku staram się odwiedzić jakiś ciekawy zakątek naszej planety. Z każdego wyjazdu zostają niezatarte wspomnienia podparte fotografiami.

Zaprezentowane na wystawie zdjęcia pochodzą z różnych okresów i różnych moich wypraw. Wypraw,  tych wokół domu, gdy fotografowałam przyrodę Pomorza Zachodniego, która urzekła mnie wiele lat temu. I tych w dalekie strony, jak Kamczatka, Ameryka Południowa czy Azja, w które wyruszałam szukając pięknych krajobrazów i dzikiej przyrody.  Chwile zastygłe w momencie zwolnienia migawki miały gdzieś i kiedyś swój dalszy ciąg. Te zatrzymane w fotografii zostały ze mną na zawsze.

Źródło: Książnica Pomorska