Wernisaż wystawy fotograficznej Beaty Bogusławskiej: Portrety RZECZYwiste

18:00

Kiedy

05.05 - 05.05.2017
godz.: 18:00

Gdzie

Książnica Pomorska
Podgórna 15/16
Szczecin

Kategorie


Portret – z łac. „protrahere” czyli wydobywanie na światło dzienne. Czy portret to tylko zapis chwili, uchwycone emocje? Czy jedno zdjęcie może stanowić opowieść o życiu człowieka, pokazać, kim jest i co jest dla niego ważne?

Projekt „Portrety RZECZYwiste” Beaty Bogusławskiej (Stowarzyszenie Fotograficzna Grupa Twórcza „Kontur”) jest fotograficzną próbą pokazania człowieka przez pryzmat otaczających go RZECZY rozumianych, zarówno jako przedmioty, lecz także miejsca, ludzie i idee. Wszystko to odbijając na nim swoje światło znaczeń i symboli ukazuje jego istotę. To fotograficzna psychoanaliza postaci ujęta w formie surrealistycznej mapy zapraszającej do poznania CZŁOWIEKA, bowiem każdy z nas nosi niezwykłość odkrycia.

Beata Bogusławska, absolwentka filozofii na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Szczecińskiego, artystka fotograficzka, diaporamistka. Członkini Fotoklubu RP i fotoklubu „Zamek”. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. W swojej kolekcji ma liczne nagrody i wyróżnienia za działalność fotograficzną i diaporamę. W obrazowaniu fotograficznym posługuje się przede wszystkim techniką kolażu budując mapy znaczeń na pojedynczych obrazach.

Źródło: Organizator