Wege Aleja

13:00

Kiedy

01.10 - 01.10.2016
godz.: 13:00

Gdzie

Aleja Kwiatowa
Plac Żołnierza Polskiego
Szczecin

Wege Aleja

Kolejna impreza z cyklu „Kolorowa Aleja”. Tym razem będzie to „Wege Aleja”. 

Oprócz degustacji potraw wegetariańskich i wegańskich, będzie można spotkać się z dietetykiem, wziąć udział w pokazach jogi i tai chi oraz warsztatach edukacyjnych dla dzieci. Ponadto odbędą się pokazy bębniarskie i potańcówka „pod chmurką” przy dźwiękach zespołu „Roland Band”.

„Wegetarianizm jest potocznie rozumiany jako niejedzenie mięsa, w istocie znaczy on więcej. To określony styl życia połączony ze specjalną dietą.
Jeszcze kilka lat temu ludzie nie jedzący mięsa byli postrzegani jako dziwacy. Obecnie sytuacja się zmieniła – życie bez mięsa zyskuje wciąż nowych zwolenników. Nawet dotychczasowi sceptycy zaczynają dostrzegać wiele plusów płynących z takiego stylu życia. Stawiają na zdrowie i na świat wolny od okrucieństwa – decydują się na wegetarianizm. Szacuje się, że w Polsce obecnie jest około 2 milionów wegetarian i liczba ta stale rośnie.
Dieta wegetariańska jest korzystna dla zdrowia, gdy stosuje się ją rozważnie. Racjonalnie ułożona zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób cywilizacyjnych. Dlatego przed przejściem na wegetarianizm trzeba wiedzieć, co jeść i jak układać jadłospis, żeby sobie nie zaszkodzić.” – D.K. Słowianin

Wydarzenie odbywa się w godzinach 13:00 – 16:00. Wstęp wolny. 

Źródło: Organizator