Weekend z Jachimkami

00:00

Kiedy

06.03 - 08.03.2020
godz.: 00:00

Bilety

Bilet: od 15 zł do 45 zł

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

Kategorie


Klub komediowy Impro z Krypty – Impro z gwiazdą. Gościnnie: Szymon Jachimek
6 marca (piątek), godz. 21:30, Sala Kina Zamek (wejście A), Bilety: 40 zł

Grupa Impro z Krypty działa przy Teatrze Piwnica przy Krypcie, gdzie z powodzeniem rozwija sztukę tworzenia interaktywnych widowisk, niepowtarzalnych scen komediowych. Spektakle powstają na gorąco, tu i teraz. Dzięki współpracy z widownią artyści tworzą zaskakujące widowisko, którego nie da się powtórzyć. Idąc po raz drugi na Impro z Krypty nie zobaczysz tego samego przedstawienia.
Grupę tworzą aktorzy szczecińskich teatrów m.in. Adrianna Janowska-Moniuszko, Mar-ta Uszko-Tychulska, Katarzyna Nowak, Adam Kuzycz-Berezowski, Rafał Hajdukiewicz, Paweł Niczewski, Wojciech Sandach, Maciej Sikorski, Kacper Odrobny – pianino.
Tym razem grupa wystąpi z gościem – mistrzem sztuki impro Szymonem Jachimkiem.

Złota rybka przed 40-tką – Spektakl gościnny w wykonaniu Magdaleny Bochan-Jachimek
7 marca (sobota), godz. 19:00, Sala Kina Zamek (wejście A), Bilety: 40 zł

Tekst, reżyseria i produkcja: Magdalena Bochan-Jachimek
Koprodukcja: Teatr BOTO
Choreografia: Michał Cyran
Światło: Łukasz Sasko
Grafika: Anna Iliszko

Młodość marzy, dojrzałość posiada. Młodość kipi optymizmem, dojrzałość – w najlepszym wypadku – tonie w realizmie. Młodość walczy, dojrzałość zaś akceptuje. Tak jest prawie zawsze. Spektakl potwierdza, że „prawie” robi wielką różnicę. Magdalena Bochan-Jachimek, znana z monodramu macierzyńskiego „Mamy problem”, spektaklu „Bez przesady” oraz działalności w Gdyńskim Centrum Kultury, postanowiła wziąć na warsztat własne marzenia. Obśmieje te, które udało jej się zrealizować, choć nie były tego warte. Opowie o pragnieniach, które od lat zalegają w miejscu na co dzień niedostępnym dla nieznajomych. A wszystko po to, by i widzowie postawili sobie to jedno z najważniejszych życiowych pytań: A o czym tak naprawdę marzę ja? I dlaczego tego nie realizuję?

Improbajka  – Spektakl teatralny dla dzieci od 4 lat z udziałem Szymona Jachimka
8 marca (niedziela), godz. 10:00, Sala Kina Zamek (wejście A), Bilety: 15 zł (dziecko), 25 zł (opiekun)

Wszystko może się zdarzyć – bajki improwizowane. Zapraszamy najmłodszych widzów do wspólnej zabawy. Aktorzy Impro z Krypty razem z dziećmi wyruszą do krainy fantazji, gdzie wszystko może się zdarzyć. Wspólnie odkryją bajki, które nigdy jeszcze nie zostały opowiedziane i nigdy więcej już się nie powtórzą.

Z dala od tonacji – koncert na Dzień Kobiet – Recital Szymona Jachimka
8 marca (niedziela), godz. 17:00, Sala Kina Zamek (wejście A), Bilety: 45 zł

Recital piosenki kabaretowej w szlachetnym znaczeniu tego słowa. Zatem, bez przebieranek i parodii radiowych hitów, za to z dobrym tekstem i muzyką. Szymon Jachimek do 2014 r. był członkiem Kabaretu Limo. Po zakończeniu działalności formacji, zajął się improwizacją komediową i pisaniem sztuk teatralnych oraz musicalowych librett. Teraz wraca na scenę kabaretową z nowymi piosenkami, które lekko, z dala od poważnych tonacji, opisują naszą rzeczywistość. Towarzyszył mu będzie pianista Jan Freicher, który w swoim kompozytorskim CV ma zarówno koncerty symfoniczne, piosenki kabaretowe jak i przeboje disco.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora