Water Show Szczecin 2017

14:30

Kiedy

12.08 - 12.08.2017
godz.: 14:30

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Wały Chrobrego; Trasa Zamkowa
Wały Chrobrego; Trasa Zamkowa
Szczecin

Water Show Szczecin 2017

Wodne show na światowym poziomie ponownie w Szczecinie!

Pierwsza edycja Water Show Szczecin w roku 2016 sprawiła, że Szczecin stał się polską stolicą High divingu i Flyboardingu. Szczecin jest również pierwszym miastem w naszym kraju, które odważyło się na organizację tak spektakularnego wydarzenia.

W tym roku widowisko powraca na Wały Chrobrego z jeszcze bogatszym programem.

Pierwsza edycja Water Show Szczecin towarzyszyła Festiwalowi Sztucznych Ogni Pyromagic 2016. Sensację wzbudziła 12 metrowa konstrukcja wieży ustawiona na moście Trasy Zamkowej z której odbywały się akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów! Zapierające dech w piersiach skoki w wykonaniu światowej elity skoczków zachwyciły mieszkańców Szczecina i władze miasta.

„Pomysł takiej imprezy idealnie wpisał się w filozofię promocji miasta. Miasto wraca nad wodę: Zlot żaglowców, rewitalizacja bulwarów, budowa przystani, Łasztownia, etc. Mamy nadzieję, że nasza impreza będzie się rozwijać i na dobre wpisze się w kalendarz imprez naszego miasta” – mówi  Krzysztof Mastylak z agencji Studio 4U, współorganizator wydarzenia.

Pomysł aby High Diving zagościł w Szczecinie dla wielu wydawał się czymś nieracjonalnym. Skoki do Odry… Jednak pierwsza odsłona Water Show Szczecin udowodniła jak wielki potencjał tkwi w tym miejscu.

 

High Diving to akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów w wykonaniu mężczyzn i 20 metrów w wykonaniu kobiet. High Diving jest bez wątpienia ekstremalnym sportem wymagającym niebywałej odwagi i wręcz nadludzkiej sprawności fizycznej. Jest nową dyscypliną sportu i na przestrzeni kliku lat zdobył sobie niesamowitą popularność. Pokazowe turnieje High Divingu z udziałem światowej czołówki skoczków gromadzą na świecie nawet do 80.000 tysięcy widzów. Odbywają się w niezwykle prestiżowych lokalizacjach i unikalnych miejscach min.   Bilbao (most centralny), Kopenhaga (skoki z dachu Opery Narodowej), Dubaj (skoki z tarasu ekskluzywnego 7 gwiazdkowego hotelu), Francja (skoki z wieży zamku w La Rochelle), Meksyk (skoki w jaskiniach – Cenoty) , itp. W tym roku Szczecin po raz drugi wpisze się w to zaszczytne grono.

Jest wielka szansa, aby High Diving stał się dyscypliną olimpijską już na igrzyskach w Tokio w roku 2020.

Organizatorzy zapewniają, że w tym roku podobnie jak w poprzednim, zawita do nas światowa czołówka skoczków.

Co jeszcze nas czeka podczas drugiej edycji WSS 2017 w sierpniu? Flyboard, który wzbudził ogromny zachwyt widzów w roku ubiegłym. Tegoroczne pokazy zostaną wzbogacone o nocne show i pokazy synchroniczne. Tutaj także pojawią się znaczący zawodnicy tej dyscypliny sportu z kraju i zagranicy.

Nową atrakcją będą akrobatyczne skoki na poduszkę BLOB w wykonaniu zawodowców i amatorów.

Poduszka BLOB to rodzaj aktywności na otwartych zbiornikach wodnych, który przybył do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Głównym elementem umożliwiającym fantastyczną zabawę jest nadmuchana poduszka o długości 10 m. Na jednym jej końcu znajduje się uczestnik, który czeka na moment, aż po przeciwległej stronie ktoś inny skoczy na powierzchnię poduszki.
W wyniku tego skoku następuje gwałtowny przepływ masy powietrza, która potrafi wyrzucić każdego śmiałka nawet na wysokość 10 m, a całość kończy się spektakularnym wpadnięciem do wody podczas którego należy wykonać jak najefektowniejsze ewolucje.

Zawodnicy swoje skoki oddawać będą w 3 kategoriach: skoki do celu, najciekawsze akrobacje i wysokość.

To tylko niektóre z atrakcji, które składać się będą na program Water Show Szczecin 2017. – dodaje Krzysztof Mastylak.

Sprawdź: Program Water Show 2017

Źródło: Organizator