Wąskotorowa Majówka

13:00
Nadmorska Kolej Wąskotorowa nowy sezon
Fot. Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Kiedy

04.05 - 04.05.2019
godz.: 13:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Dworzec kolei wąskotorowej
Rewal
Rewal

Wąskotorowa Majówka

W długi weekend majowy, a dokładnie już w sobotę, 04. maja 2019 r. rozpoczyna się nowy sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Wąskotorowa Majówka odbędzie się w sobotę, 4 maja na dworcu w Rewalu. Festyn rozpocznie się o godz. 13:00 i potrwa do godz. 18:00.

W programie imprezy, oprócz tradycyjnego pikniku rodzinnego, podczas którego serwowane będą przysmaki z grilla oraz ciasta własnego wypieku, przewidzianych jest wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zabawy i animacje dla najmłodszych uczestników imprezy poprowadzi Szaman Coco i jego asystentka. Podczas interaktywnej, dwugodzinnej zabawy Indianin Coco będzie próbował odczarować muzykę przy pomocy własnoręcznie wykonanych instrumentów etnicznych, zapraszając do udziału dzieci i ich rodziców. Dla maluchów przewidziane jest również koło fortuny, gdzie będzie można wygrać ciekawe nagrody oraz stanowisko malowania buziek. Starsi uczestnicy pikniku będą mogli spróbować swych sił na strzelnicy.

Podczas występów artystycznych, na dworcowej scenie w Rewalu zaprezentuje się koszaliński duet Tomek Trust & Annie w repertuarze złożonym z utworów poezji śpiewanej i piosenek szantowych, a na zakończenie imprezy wystąpi zespół Trzy Gitary. W repertuarze sobotniego koncertu pojawią się największe przeboje Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Od majówki popularna ciuchcia będzie kursować na trasie pomiędzy Gryficami i Pogorzelicą codziennie, aż do końca września.
Zgodnie z tradycją lat ubiegłych pociągi wyjeżdżać będą codziennie o 8:40 z zajezdni w Gryficach, by po dotarciu do gminy Rewal kursować wahadłowo pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą. Po pięciu pętlach wąskotorówka wracać będzie ostatnim kursem do Gryfic. W tym roku składy retro ciągnięte będą przez lokomotywę spalinową Lxd2. Przed wakacjami okazjonalnie kursować będzie również wagon motorowy MBxd2.

kolej wąskotorowa rewal

Źródło: Organizator