TEDxSzczecinLive 2019 – Bigger Than Us

17:30

Kiedy

25.04 - 25.04.2019
godz.: 17:30

Bilety

Bilet: wstęp wolny (obowiązują zapisy)

Gdzie

Nowy Browar
ul. Partyzantów 2
Szczecin

TEDxSzczecinLive 2019 - Bigger Than Us

„When it is dark enough, you can see the stars.” — Ralph Waldo Emerson

Polityczne i technologiczne zawirowania ostatnich kilku lat miały nieoczekiwane konsekwencje: spowodowały, że stawiamy sobie coraz większe, głębsze i bardziej wymagające pytania. Co tak naprawdę się liczy? Czy mogę zrobić coś więcej?

Podczas TED2019 dołączymy do tego poszukiwania głębszego znaczenia. Będziemy badać technologie, które wywołują zdumienie i zwodzić z nadludzkimi mocami, nauką, która będzie napędzać przyszłość w sposób tak znaczący. Projektowanie miast i potężnych systemów ludzkich, które kształtują nasze życie budząc podziw. Inspirujące możliwości, które pojawiają się, gdy pytamy o co naprawdę warto walczyć.

Czasem warto się zatrzymać, popatrzeć wokół, posłuchać dźwięków które nas otaczają, wziąć głęboki oddech powietrza i docenić to, co bardzo dynamicznie zmienia się przez nasz pęd. Nie potrafimy docenić tego co nas otacza, rodziny, natury czy nawet posłuchać swoich myśli, zastanowić się jakie są nasze priorytety i dokąd faktycznie chcemy zmierzać…

„Cogito ergo sum” praktycznie każdy kiedyś miał styczność z tą popularną sentencją znaczącą „Myślę, więc jestem”. TEDxSzczecin już niedługo, i może ta sentencja będzie dobrym podsumowaniem tego, co wydarzy się na kolejnym naszym spotkaniu. Nieustająca pogoń za czasem, ilością lajków na socjalach czy upraszczanie lub omijanie wielu potrzeb dla rozwoju wartości duchowej powodują, że ginie to, co powinno być najważniejsze.

Tych właśnie szybkich zmian i ważnych idei dotyczy tegoroczna konferencja TED2019. Specjalnie dla Was wybraliśmy najciekawsze wystąpienia prosto z Vancouver. Już 25 kwietnia podczas TEDxSzczecinLive 2019 – Bigger Than Us zobaczycie inspirujące wystąpienia takich osób jak m.in. :

⭐ Jack Dorsey – CEO Twittera
⭐ Matt Walker brain scientist trying to understand why we sleep. Autor bestsellera „Why we sleep?”
⭐ Emmett Shear – CEO/cofounder of Twitch
⭐ Elizabeth Dunn discovers ways that people can optimize their use of time, money and technology in order to maximize their own happiness.
⭐ Ivan Poupyrev – Google Director of Advanced Technology and Products, Scientist, inventor, designer who works at the forefront of interaction design, using technology as a raw ingredient to change the way we interact with the physical world.
⭐ Derren Brown with beguiling feats of magic and hypnosis explores psychological manipulation and its implications for the human experience.
⭐ David Deutsch is a pioneer in quantum computation and quantum information theory, now seeks to define the boundaries between the possible and the impossible.
⭐ Beau Lotto seeks to pull aside the curtain of why we see what we do in order to create the possibility and agency in deciding what to perceive next.
⭐ Richard Bona has toured the world and become one of the rare African artists to have achieved global recognition.

More coming soon 🙂

Wydarzenie będzie prowadzone w języku polskim, ale wszystkie prelekcje z konferencji TED będą w języku angielskim.

Obowiązuje  Rejestracja

PROGRAM:
17:30 Otwarcie rejestracji
17:45 Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia
18:00 Najlepsze wystąpienia z TED2019
20:30 Networking i dyskusje

——————————————————————-

CZYM JEST TEDx?

W 2009 roku TED stworzył program, który pozwolił na organizowanie lokalnym społecznościom ich własnych wydarzeń w klimacie TED. „x” w nazwie oznacza właśnie takie niezależne wydarzenie stworzone na licencji TED, oparte na zbliżonych zasadach. Podczas konferencji TEDx uczestnicy mają szansę obejrzeć transmisję z konferencji organizowanych przez TED i/lub wysłuchać lokalnych prelegentów na żywo. W Szczecinie TEDx działa od 2012 roku.

CZYM JEST TED?

TED to amerykańska organizacja non-profit, która powstała ponad 30 lat temu w Stanach Zjednoczonych, po to by rozpowszechniać wartościowe idee. Konferencje TED to wydarzenia na światową skalę, podczas których prelegenci przedstawiają oryginalne koncepcje, idee, historie zawodowe czy osobiste. Co roku na konferencję TED zapraszani są czołowi naukowcy, liderzy i ludzie którzy zmieniają świat. Początkowo konferencje skupiały się na trzech obszarach: Technology, Entertainment, Design (TED) – dzisiaj dotyczą już prawie wszystkich tematów – od fizyki, przez biznes i sztukę, po globalne problemy.

/wydarzenie dodane przez Użytkownika/