Warsztaty pt. „Polskie kolory”

11:30

Kiedy

04.11 - 04.11.2017
godz.: 11:30

Bilety

Bilet: Wstęp wolny - obowiązują zapisy

Przed nami finalne wydarzenie w ramach projektu „Polska – Znaki Szczególne”. Jego temat – „Polskie kolory”- nawiązuje do zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. 

Warsztaty pt. „Polskie kolory” rozpoczną się 4 listopada o godz. 11.30 od zwiedzania Centrum Dialogu Przełomy, a skończą częścią warsztatową w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego.

Muzeum Narodowe w Szczecinie daje jedyną w swoim rodzaju okazję, by móc o polskich kolorach porozmawiać w przestrzeniach, gdzie artefakty są na wyciągnięcie ręki. W Centrum Dialogu Przełomy poznamy wiele faktów z naszej historii, a na Wałach Chrobrego porozmawiamy o symbolach – znaczeniu, jakie mają one dla najstarszych i najmłodszych uczestników projektu. Taka rozmowa to prolog do wykonania własnoręcznie w parach niezwykłego godła. Każda para otrzyma element układanki, jaki ze starannością trzeba będzie okleić. Po złożeniu wszystkich elementów otrzymamy duże godło Polski w formie gobelinu. Stworzony w ten sposób gobelin będzie można obejrzeć w siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej podczas wydarzeń towarzyszących obchodom Święta Niepodległości  w dn. 11 listopada.

Wydarzenie kierowane jest do juniorów i seniorów. Udział jest bezpłatny, należy jedynie dokonać zgłoszenia na adres e-mail: polska_znaki@saa.pl do piątku 3 listopada 2017 r. do godz. 16.00.

Źródło: Organizator