Warszawska Orkiestra Sentymentalna – Akustyczeń 2020

19:30

Kiedy

13.01 - 13.01.2020
godz.: 19:30

Gdzie

Opera na Zamku
ul. Korsarzy 34
Szczecin

Warszawska Orkiestra Sentymentalna​ to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Wykonują nieustannie inspirujące piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – czyli to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia oraz czasów powojennych, wykonywane z zachowaniem stylu i ponadczasowego uroku tych melodii, ale i z odrobiną współczesnej wrażliwości muzycznej.
Zadebiutowali na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015 roku, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów na portalu odpalprojekt.pl oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia ukazał się ich debiutancki album „Umówmy się na dziś”.
W maju 2017 roku debiutancka płyta „Umówmy się na dziś” otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku, organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia w ramach festiwalu „Nowa Tradycja”. Kolejnym majowym wyróżnieniem dla ich debiutu stały się Wirtualne Gęśle – internauci uznali, ze jest to najlepsza folkowa płyta roku 2016.

Źródło: Organizator