Warsaw Afrobeat Orchestra

20:00

Kiedy

26.10 - 26.10.2017
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: od 20 zł
Kup bilet

Gdzie

Centrum Kultury 105
Zwycięstwa 105
Koszalin

Koncert w ramach XIII Hanza Jazz Festiwal 2017!

Warsaw Afrobeat Orchestra (WAO) to jedyny w Polsce i być może jedyny w Europie Wschodniej afrobeatowy kolektyw. WAO są nie tylko przekaźnikiem nigeryjskiej tradycji Fela Kutiego i jego rodziny, proponują tez nowatorską i oryginalną formułę tej muzyki, wprowadzając do niej elementy innych stylów. Jak żaden inny afrobeatowy zespół na świecie wykorzystują siłę trzech żeńskich wokali. Powstali w 2012 roku w Warszawie. W marcu 2013 w formie cyfrowej ukazał się pierwszy EP grupy, entuzjastycznie przyjęty przez fanów i media. Nagrania natychmiast przykuły uwagę kultowej amerykańskiej wytwórni Ubiquity Records, od ponad 20 lat wydającej wartościową muzykę od afrobeatu po hip-hop, jazz czy elektronikę. W listopadzie 2013 ich nakładem ukazał się czerwony winylowy singiel zespołu „Only Now”, zawierający dodatkowo remix dokonany przez związanego z wytwórnią producenta z Bostonu Bosq (Whiskey Barons).

Grupę zauważono również w Polsce – ich „Your Way” przez kilka tygodni okupował „Listę przebojów z charakterem” na antenie Polskiego Radia RDC, wcześniej „Only Now” wybrany został drugim najlepszym polskim utworem roku 2013 w głosowaniu słuchaczy audycji „Strefa Dread” na antenie Czwórki. Zespół wystąpił m.in. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Szkół Artystycznych „Kregi Sztuki” w Cieszynie, podczas warszawskiego Grand Festivalu Róbrege czy na antenie audio/video Polskiego radia Czwórka. Międzynarodowy sukces singla doprowadził do podpisania umowy z Ubiquity Records na wydanie debiutanckiego albumu.”Wëndelu” ukazał się w marcu 2015 w formacie plików, CD oraz podwójnego winyla. Jego dzwięki można było usłyszeć w audycji legendarnego DJ`a BBC Gillesa Petersona, a w programie Waah Wah 45s na antenie brytyjskiego Back2Back FM „Wëndelu” została płytą tygodnia. Polską wersję CD chwilę później wydała wytwórnia SeeYouSoon (Lou & Rocked). Album eksplorował szeroką gamę dźwięków z Afryki i Jamajki, jako afrobeat, afro-disco i funk, a także wywodzących się z polskiej muzyki etnicznej, jazzu czy rocka. Album zamyka remix utworu „Your Way” zrealizowany przez Masala Sound System.Na lubelskich „Innych Brzmieniach” WAO supportowali Tony Allena, legendarnego perkusistę Fela Kutiego. Zagrali też m.in. na szczecińskim festiwalu Pyromagic. Kompozycja „IF” Warsaw Afrobeat Orchestra” znalazła się na trzeciej kompilacji firmowanej przez argentyński Festival de Afrobeat Independiente. Kompilacja została opublikowana 31.12.2016 roku, znalazło się na niej osiemnaście utworów nagranych przez osiemnaście zespołów z całego świata.

Skład zespołu: Agata Dąbrowska – wokal, Magdalena Kuś – wokal, Anna Piotrowska – wokal, Jan Jędrzejczyk – piano, Wojciech Trusewicz – gitara, Rafał Gańko – trąbka, Karol Gołowacz – saksofon, Adam Kłosiński – puzon, Janusz Sobolewski – gitara basowa, Igor Chołda – instrumenty perkusyjne, Dariusz „PepciaQ” Daniszewski – perkusja.

Źródło: Organizator

Kup bilet