Walentynkowy weekend w Starej Rzeźni

20:30

Kiedy

14.02 - 16.02.2020
godz.: 20:30

Gdzie

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
Inż. Wendy 14
Szczecin

Najbliższy weekend to czas, kiedy świętować będziemy tradycyjny Dzień Zakochanych. Jeżeli szukacie Państwo pomysłu na to jak spędzić czas z ukochaną lub ukochanym to serdecznie polecamy wydarzenia, które w najbliższych dniach dziać się będą w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Przed nami walentynkowy koncert piosenki niebanalnej w wykonaniu laureatki „Bursztynowego Pierścienia”, spektakl Frida czy dla fanów żeglowania koncert grupy szantowej.

„Czerwony element”, koncert Olgi Adamskiej. Piątek, 14 lutego o godzinie 20:30
Koncert walentynkowy – „Czerwony Element” – recital Olgi Adamskiej, laureatki tegorocznej nagrody artystycznej Bursztynowy Pierścień.Spotkanie z czerwonym elementem to coś, co powinien przeżyć każdy. Powroty do przeszłości, do romansów, miłości i miłostek, nie melancholijne, aczkolwiek rozpamiętywane, odrobinę zadumane i troszeczkę odżałowane. Bo przecież to, jacy jesteśmy teraz, to efekt naszych przeżyć. A kto z nas może powiedzieć, że nigdy nie wracał myślami do dawnych miłości, tych szczęśliwych i tych nieszczęśliwych. Podczas koncertu usłyszymy nieznane piosenki, znanych artystów. Będzie więc na pewno niebalanie!

Spektakl „Frida”. Sobota, 15 lutego o godzinie 18:00.
Wzruszająca opowieść o życiu i miłości a także walce o artystyczną niezależność. Wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy inspirowane twórczością Fridy Kahlo w przejmującym monodramie Martyny Kliszewskiej. Aktorka i malarka, absolwentka wydziału aktorskiego PWST i wydziału malarstwa ASP w Łodzi, wcielając się w postać Fridy przenosi nas w świat nasyconej kolorem meksykańskiej kultury. Z wrodzonym wdziękiem i temperamentem opowiada o najważniejszych zdarzeniach z życie tej niezwykłej artystki. Pełen zmysłowości spektakl to nie tylko spotkanie z Fridą Kahlo, najsłynniejszą na świecie meksykańską malarką, ale również próba przyjrzenia się doświadczeniu malujących kobiet, ich szczególnego udziału w historii światowej sztuki.

Szantowy zespół FORMACJA. Niedziela, 16 lutego o godzinie 18:00
Zespół FORMACJA powstał w 2008 roku, jako „supergrupa”złożona ze znanych na szantowej scenie wykonawców i popularnych muzyków folkowych. Repertuar FORMACJI to głównie autorskie utwory Krzysztofa Jurkiewicza i Jacka Jakubowskiego oraz tradycyjne utwory folkowe i popularne w Polsce piosenki z kręgu „maritimefolk”. Sceniczna żywiołowość uzupełniona ciekawym instrumentarium i wysmakowanymi aranżacjami to niewątpliwie to, co sprawia, że FORMACJA koncertuje od jedenastu lat. Zespół ma na koncie trzy płyty: „Barowe opowieści” „Renament” i „Formacja”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora