Wakacyjne Miasto Kobiet

10:00

Kiedy

09.07 - 12.07.2018
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Świnoujście

Wakacyjne Miasto Kobiet

„Wakacyjne Miasto Kobiet” w Świnoujściu to jeden z największych festiwali przeznaczonych dla kobiet w Polsce.

W tym roku festiwal będzie obfitował w między innymi w takie atrakcje jak: „Metamorfozy”, w którym panie mogą bezpłatnie korzystać z usług i porad wybitnych specjalistów z dziedziny urody, a także profesjonalistów, którzy wykonają profesjonalne sesje zdjęciowe dla wszystkich uczestniczek metamorfoz. „Wakacyjne Wieczory Teatralne” podczas których uczestniczki WMK będą miały okazję zobaczyć na własne oczy wybitne postaci polskiej sceny teatralnej. A w wielkim finale WMK 2018, zaprezentuje się Kabaret Hrabi.

PROGRAM:

9 lipca 2018 r.

ZDROWIE I URODA
1. „Sztuka Wizerunku i Letniej Przemiany”: godz.: 10:00 – 13:30 i 15:00 – 18:00 – wizażyści i styliści poprowadzą warsztaty makijażu scenicznego (Strefa Nr 1),
2. „Jak z okładki” godz.: 10:00 – 13:30 i 15:00 – 18:00 – w studiu fotograficznym profesjonalni fotografowie: Andrzej Szkocki, Marcin Bielecki, Cezary Aszkiełowicz będą dokumentować rezultat pracy stylistów i wizażystów (Strefa Nr 1),
3. „Zdrowa skóra”: godz.: 12:30 – w namiocie festiwalowym dr. Tomasz Hamera (Klinika Hamera Center) (Strefa Nr 2).

AKTYWNOŚĆ
1. „Dzień dobry Świnoujście” godz.: 10:00 – 10:30 – poranną rozgrzewkę poprowadzi Marcin Łopucki (Strefa Nr 2),
2. „Mistrzowskie żagle”: godz. 11.00: – warsztaty żeglarskie w ramach STREFY NORD z Mistrzynią Świata Agnieszką Skrzypulec – prowadzi Jarosław Marendziak (Strefa Nr 2),
3. „Bezpieczną być” godz.: 12:30 – 13:30 warsztaty z samoobrony i bezpieczeństwa poprowadzi Agnieszka Rylik wspólnie z przedstawicielką KWP Policji,
4. „Roztańczona Promenada” godz.” 15:00 – 16:00 warsztaty taneczne poprowadzi Iwona Pavlović (Strefa Nr 2).

KULTURA I SZTUKA
1. „Kurtyna w górę” godz: 16:00 – Małgorzata Pieńkowska i jej Goście poprowadzą warsztaty adresowane do kobiet, które przez trzy dni będą przygotowywały spektakl teatralny „Śluby Panieńskie” (Strefa Nr 2),
2. „Kultura od kuchni” godz.: 17:00 – w festiwalowej, kulturalnej kuchni, Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki poprowadzą warsztaty kulinarne (Strefa Nr 2),
3. „Gwiazdy na kanapach” godz.: 18:00 – w rozmowie z Marzeną Rogalską wystąpi Urszula Dudziak i Katarzyna Bonda (Strefa Nr 3),
4. „Summer Music Cafe” godz.: 18:30-Paulina Łaba i Music Chillout by DJ MH (Strefa Nr1),
5. „Teatralna Promenada” godz.: 21:00 – monodram pt.: „Zofia w wykonaniu Małgorzaty Pieńkowskiej (Strefa Nr 3).

10 lipca 2018

ZDROWIE I URODA
1. „Sztuka Wizerunku i Letniej Przemiany”: godz.: 10:00 – 13:30 i 15:00 – 18:00 – wizażyści i styliści poprowadzą warsztaty makijażu scenicznego (Strefa Nr 1),
2. „Jak z okładki” godz.: 10:00 – 13:30 i 15:00 – 18:00 – w studiu fotograficznym profesjonalni fotografowie: Andrzej Szkocki, Marcin Bielecki, Cezary Aszkiełowicz będą dokumentować rezultat pracy stylistów i wizażystów (Strefa Nr 1),
3. „Sekrety kobiecego stylu”: godz.: 11:00 – w namiocie festiwalowym odbędą się warsztaty wizażu z zakresu doboru strojów, kolorów, akcesoriów itp. (Strefa Nr 2),
4. „Zdrowy kręgosłup po Kobiecemu” godz.: 12:30 – Marta Jakacka i Kamila Rakowska z Kliniki Spondylus opowiedzą o najnowszych trendach w fizjoterapii i sposobach dbania o swoje zdrowie i kręgosłup (Strefa Nr 2).

AKTYWNOŚĆ
1. „Dzień dobry Świnoujście” o godz.: 10:00 – 10:30 poranną rozgrzewkę poprowadzi Agnieszka Skrzypulec (Strefa Nr 2),
2. „Foto plener” godz.: 10:30 – 12:00 – wycieczkę rowerową na trasie: Latarnia Morska, Fortu Gerharda i Falochron Centralny poprowadzi Jarosław Marendziak (start – Strefa Nr 1), 3. „Roztańczona Promenada” godz.” 15:00 – 16:00 warsztaty taneczne poprowadzi Iwona Pavlović (Strefa Nr 2).

 KULTURA I SZTUKA
1. „Kurtyna w górę” godz: 16:00 – Małgorzata Pieńkowska i jej Goście poprowadzą warsztaty adresowane do kobiet, które przez trzy dni będą przygotowywały spektakl teatralny „Śluby Panieńskie” (Strefa Nr 2),
2. „Kto się na to pisze?” godz.: 17:00 – spotkanie autorskie z pisarką Katarzyną Bondą (Strefa Nr 2),
3. „Gwiazdy na kanapach” godz.: 18:00 – w rozmowie z Marzeną Rogalską wystąpi Katarzyna Chrzanowska i Małgorzata Pieńkowska (Strefa Nr 3),
4. „Summer Music Cafe” godz.: 18:30 – „Baw się z Torresami” – salsa i inne tańce latino” Iza i Jose Torres (Strefa Nr 1),
5. „Teatralna Promenada” godz.: 21:00 – spektakl teatralny pt.: „El Credito” (obsada: Przemysław Sadowski i Marce.

11 lipca 2018

ZDROWIE I URODA
1. „Sztuka Wizerunku i Letniej Przemiany”: godz.: 10:00 – 13:30 i 15:00 – 18:00 – wizażyści i styliści poprowadzą warsztaty makijażu scenicznego (Strefa Nr 1),
2. „Jak z okładki” godz.: 10:00 – 13:30 i 15:00 – 18:00 – w studiu fotograficznym profesjonalni fotografowie: Andrzej Szkocki, Marcin Bielecki, Cezary Aszkiełowicz będą dokumentować rezultat pracy stylistów i wizażystów (Strefa Nr 1),
3. „Sekrety natury” godz.: 11:00 – warsztaty zostaną poprowadzone przez lokalnych wytwórców naturalnych kosmetyków (Strefa Nr 2),
4. „Zdrowa i piękna Kobieca stopa” godz.: 12:30 Kamila Rakowska z kliniki Spondylus przybliży tajniki podologii i pedicure medycznego (Strefa Nr 2).

AKTYWNOŚĆ
1. „Dzień dobry Świnoujście” godz.: 10:00 – 10:30 – poranną rozgrzewkę poprowadzi Marcin Łopucki (Strefa Nr 2),
2. „Joga pod drzewami godz.: 10:30 – 12:00 zajęcia poprowadzi instruktor ze szkoły Jogi, (Strefa Nr 1),
3. „Roztańczona Promenada” godz.” 15:00 – 16:00 warsztaty taneczne poprowadzi Iwona Pavlović (Strefa Nr 2).

KULTURA I SZTUKA
1. „Kto się na to pisze?” godz.: 12:00 – spotkanie autorskie – nowa książka Marzeny Rogalskiej (Strefa Nr 2),
2. „Somewhere Over the Rainbow” godz.:12.30 – 14.00 — warsztaty z gry na ukulele poprowadzi Bartłomiej Ostrowski z grupy Chorzy (Strefa Nr 3),
3. „Kurtyna w górę” godz: 16:00 – Małgorzata Pieńkowska i jej Goście poprowadzą warsztaty adresowane do kobiet, które przez trzy dni będą przygotowywały spektakl teatralny „Śluby Panieńskie” (Strefa Nr 2),
4.„Mikrofon dla Pań” godz.: 17:00 – warsztaty wokalno-motywacyjne poprowadzi Urszula Dudziak,
5. „Gwiazdy na kanapach” godz.: 18:00 – w rozmowie z Marzena Rogalską wystąpi Izabela i Jose Torres oraz Paulina Łaba,
6. „Summer Music Cafe” godz.: 18:30 – zespół Chorzy (Strefa Nr 1),
6. „Teatralna promenada” godz.: 21:00 – spektakl teatralny pt.: „Sceny dla dorosłych” (Strefa Nr 3).

12 lipca 2018

ZDROWIE I URODA
1. „Sztuka Wizerunku i Letniej Przemiany”: godz.: 10:00 – 13:30 i 15:00 – 18:00 – wizażyści i styliści poprowadzą warsztaty makijażu scenicznego (Strefa Nr 1),
2. „Jak z okładki” godz.: 10:00 – 13:30 i 15:00 – 18:00 – w studiu fotograficznym profesjonalni fotografowie: Andrzej Szkocki, Marcin Bielecki, Cezary Aszkiełowicz będą dokumentować rezultat pracy stylistów i wizażystów (Strefa Nr 1),
3. „Stoliczku nakryj się” godz.: 11:00 – warsztaty poprowadzi szef kuchni jednego z hoteli (Strefa Nr 2), 4. „Po prostu bądź sobą – warsztat kobiety świadomej” godz.: 12:30 – warsztaty poprowadzi dr. Katarzyna Głodowska z UM Szczecin – (Strefa Nr 2).

AKTYWNOŚĆ
1. „Dzień dobry Świnoujście” godz.: 10:00 – 10:30 – poranną rozgrzewkę poprowadzi Monika Pyrek (Strefa Nr 2),
2. „Kobiety rakiety” godz.: 10:30 – 14:00 – turniej tenisowy dla kobiet, krótkie mecze tie-breakowe systemem rosyjskim poprowadzi Jarosław Marendziak (Strefa Nr 1 i korty w okolicach Amfiteatru),
3. „Roztańczona Promenada” godz.” 15:00 – 16:00 warsztaty taneczne poprowadzi Iwona Pavlović (Strefa Nr 2).

KULTURA I SZTUKA
1. „Kto się na to pisze?” godz.: 12:00 – spotkanie autorskie – książka Piotra Gąsowskiego (Strefa Nr 2),
2. „Kurtyna w górę” godz.: 16:00 – „przedstawienie dyplomowe – powarsztatowe” składające się z kilku scen sztuki „Śluby Panieńskie” – efekt trzydniowych warsztatów (Strefa Nr 2),
3. „Strefa Nord – Skandynawski design” godz.: 17:00 – warsztaty poprowadzi Agnieszka Blandzi (Strefa Nr 2),
4. „Gwiazdy na kanapach” godz.: 18:00 w rozmowie z Marzeną Rogalską wystąpi Joanna Kołaczkowska, Anna Guzik i Piotr Gąsowski (Strefa Nr 3),
5. „Summer Music Cafe” godz.: 18:30-„Chilloutowe granie” -DJ MH & Di Valdi (Strefa Nr 1),
6. Kabaret „Hrabi” godz.: 21:00 – finałowy koncert Kabaretu „Hrabi” – (Strefa Nr 3).

Źródło: Organizator