Voo Voo

20:00

Kiedy

08.05 - 08.05.2017
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 70-90zł
Kup bilet

Gdzie

Filharmonia im. M. Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Voo Voo

Niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Każdy album to otwarcie kolejnego etapu, niezmiennie patrzą w przyszłość. Jak żartuje Wojciech Waglewski: „Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić…’ To założenie w przypadku wydanego w 2014 roku ostatniego albumu „Dobry wieczór’, spowodowało skutek odwrotny – album uzyskał status Złotej Płyty a piosenka „Gdybym’ z udziałem azerskiego pieśniarza Alima Qasimova, długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki.
Tym razem kluczem do nowej płyty jest czas i jego nieustanny upływ. Na nowym albumie Voo Voo znajdzie się zaledwie siedem, za to długich utworów, a każdy z nich będzie zatytułowany od kolejnych dni tygodnia. To wpłynie również na koncerty promujące nową płytę, a przecież takie spotkania z muzyką tego zespołu mają swoją niepowtarzalną atmosferę. „Każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, bo będziemy zaczynać w poniedziałek od „Poniedziałku’, we wtorki od „Wtorku’ itd. Lubię takie wyzwania, choć nie wiem, co z tego wyniknie.’ – dodaje Waglewski.
Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu, który współtworzą: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski. Płyta powstawała w grudniu 2016 i styczniu 2017 roku w Studiu S-4, a także w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Za realizację dźwięku odpowiadał Jacek Gładkowski. Piotr „ Emade’ Waglewski materiał zmiksował i współpracował przy jego produkcji.
Nowa płyta Voo Voo zatytułowana „7′ ukaże się 7 marca 2017, a będzie ją promować utwór „Środa’.

Kup bilet