Vivaldissimo: Krzysztof Meisinger & Poland baROCK

18:00
Fot. bilety.fm

Kiedy

05.05 - 05.05.2019
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: 75 zł

Gdzie

TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie
Św. Ducha 4
Szczecin

Vivaldissimo: Krzysztof Meisinger & Poland baROCK

Fot. bilety.fm

Projekt „Vivaldissimo” to najpiękniejsze lutniowe koncerty barokowe, przepojone fantastyczną energią oraz niepowtarzalnym urokiem. Wykonawcą projektu „Vivaldissimo” jest Krzysztof Meisinger – zdaniem krytyki jeden z najwybitniejszych gitarzystów klasycznych naszych czasów oraz założona przez niego w 2018 roku orkiestra barokowa Poland baROCK. Program ukazuje przekrój lutniowych koncertów barokowych – od Vivaldiego do Kohouta – oraz najsłynniejsze miniatury barokowe w nowych aranżacjach – m.in. Aria na strunie G J.S. Bacha.

Przymiarki do tego projektu działy się już od dawna. Krzysztof Meisinger wykonywał podobny program na wielu scenach m.in. w Filharmonii Berlińskiej w 2014 roku. Koncert ten zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Teraz następuje nowa i odświeżona odsłona tego programu realizowana wspólnie z założoną przez niego orkiestrą barokową w skład której wchodzą najwybitniejsi polscy muzycy specjalizujący się w wykonywaniu muzyki dawnej. Smaku całości dodaje fakt, iż jest to pierwsza takowa kooperacja w historii – gitara klasyczna występująca wspólnie z ortodoksyjnym zespołem muzyki dawnej. Koncerty w 2018 i 2019 będą jednocześnie promocją płyty „Vivaldissimo” – płyty, którą krytyka zapowiada jako sensacyjną.

Krzysztof Meisinger & Poland baROCK to wyjątkowy, piękny i (jak sugeruje nazwa orkiestry) energetyczny program który zapewni słuchaczom niezapomniane wrażenia. Gośćmi koncertu będą: aktorka i tancerka Anna Iberszer, a także jeden z najwybitniejszych kontratenorów świata Vincenzo Capezutto, który wykona arie z oper A. Vivaldiego.

promedia
Fot. krzysztofmeisinger.com

Krzysztof Meisinger – zdaniem krytyki i melomanów z całego świata jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych gitarzystów klasycznych. Współpracuje z takimi gwiazdami muzyki klasycznej jak Sumi Jo, Philharmonia Quartett Berlin czy orkiestra Academy of St Martin in the Fields. Wstępuje na całym świecie od Tokyo po Los Angeles i Buenos Aires grając koncerty w najbardziej renomowanych salach takich jak Wigmore Hall w Londynie, Tokyo International Forum, Filharmonia Berlińska, Theatre du Chatelet w Paryżu czy Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie. Debiut Krzysztofa Meisingera w 2014 roku w Filharmonii Berlińskiej zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Jego nagrania zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Jego album „Melodia Sentimental” nagrany w słynnym Abbey Road Studio w Londynie został wybrany przez krytykę niemiecką jako jeden z 10 najlepszych albumów z muzyką klasyczną świata roku 2013. Dwie kolejne płyty nagrane wspólnie z orkiestrą Sinfonia Varsovia – album Astor oraz jego pierwsza płyta DVD – Astor live at the Opera odnoszą bardzo duży sukces zarówno wśród melomanów, jak i krytyki. Obecnie ukazała się płyta „Vivaldissimo” którą nagrał razem z założoną przez siebie orkiestrą barokową „Poland baROCK”, którą krytyka zapowiada jako sensacyjną. Do jego mistrzów należą wielcy gitarzyści naszych czasów tacy jak Aniello Desiderio czy Christopher Parkening.

promedia
vincenzocapezzuto.com

Vincenzo Capezzuto – śpiewak i tancerz, ropoczął swe kształcenie artystyczne jako tancerz w Teatro San Carlo w Neapolu. Wkrótce otrzymał funkcję Principal dancer i rozpoczął współpracę z najwybitniejszymi zespołami i teatrami baletowymi: Teatro San Carlo di Napoli, English National Ballet, Ballet Argentino di Julio Bocca czy Aterballetto Mauro Bigonzettiego, w których tańczył do układów najwybitniejszych choreografów XIX i XX wieku takich jak George Balanchine, August Bournonville, Marius Petipa, William Forsythe, Mauro Bigonzetti, Alvin Ailey, Roland Petit i wielu innych. Uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami. Wśród nich należy wymienić nagrodę Positano – Leonide Massine oraz TOYP (nagrodę przyznaną za łączenie kierunków w światowej sztuce). Zaowocowały one kilkukrotnym zaproszeniem na występy w ramach International Ballet Gala obok takich osobowości baletu jak Alessandra Ferri, Maximiliano Guerra, Manuel Legris, Julio Bocca, czy Roberto Bolle.

Równolegle kontynuuje karierę jako śpiewak występując jako solista z zespołem L’Arpeggiata prowadzonym przez Christinę Pluhar, z którym nagrał 5 albumów dla wytwórni Virgin Classics/Erato, zespołem Accordone czy EUBO (European Union Baroque Orchestra). Będąc zaproszonym przez słynną amerykańską pisarkę Donnę Leon, uczestniczył w charakterze solisty w jej projekcie zatytułowanym „GONDOLA” (książka + CD) wykonując i nagrywając osiemnastowieczne ‚Arie da battello veneziane’ z towarzyszeniem orkiestry barokowej Il Pomo D’Oro prowadzonej przez Riccardo Minasiego u boku jednej z najwybitniejszych śpiewaczek świata – Cecilii Bartoli. Niedługo później Pavel Vernikov zaprosił go do unikatowego projektu z muzyką J.S. Bacha, Schuberta i Vivaldiego z orkiestrą w skład której weszli soliści o międzynarodowej renomie tacy jak: Luigi Piovano, Alberto Bocini, Mari Kodama, Jose-Daniel Castellon, Alexandar Tosic, Thierry Debons.

Władając „głosem” którego nie da się sklasyfikować, o niesamowitej barwie i niespotykanym pięknie, Vincenzo występuje w najbardziej renomowanych salach koncertowych świata takich jak: Carnegie Hall w Nowym Yorku, Wigmore Hall w Londynie, Roman Philharmonic, BBCProms w Londynie, Walt Disney Concert Hall w Los Angeles, Melbourne Recital Center, Ravenna Festival, International Winter Festival w Sochi, Quincena Musical w San Sebastian, Hong Kong Music Festival, Shanghai Music Festival etc.

W 2011 wspólnie z Claudio Borgiannim założył zespół Soqquadro Italiano, który jest obecnie uznawany za jeden z najbardziej nowatorskich zespołów na międzynarodowej scenie muzycznej.

Wykonawcy:
Krzysztof Meisinger – gitara
Vincenzo Capezutto – kontratenor i taniec (gość specjalny)
Anna Iberszer – taniec flamenco
Orkiestra Barokowa Poland baROCK (2 skrzypiec, viola, wiolonczela barokowa, violone, teorban/lutnia, gitara barokowa, klawesyn)
– Katarzyna Kmieciak – skrzypce
– Marta Michalak – skrzypce
– Ewa Pilarska – viola
– Stanisław Stanecki – wiolonczela barokowa
– Marcin Bajon – violone
– Maciej Kończak – gitara barokowa
– Natalia Hyżak – klawesyn
– Henryk Kasperczak – teorban/lutnia

Źródło: Organizator