Viva Vivaldi – koncert w ramach Baltic Neopolis Festival

19:00

Kiedy

29.07 - 29.07.2017
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 25-40zł
Kup bilet

Gdzie

TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie
Św. Ducha 4
Szczecin

Viva Vivaldi - koncert w ramach Baltic Neopolis Festival

Wszystko było jak z Hitchcocka: kiedy przyszedł na świat w Wenecji 4 marca 1678 r., zatrzęsła się ziemia – a potem rozpoczęło się życie pełne wzlotów i upadków, wypełnione
grą na skrzypcach (był znakomitym skrzypkiem) i działalnością pedagogiczną, rozpięte pomiędzy ołtarzem (został przecież księdzem) a sceną operową. A przecież wystarczyłoby, gdyby Antonio Vivaldi skomponował tylko 40 minut muzyki, które zapewniły mu nieśmiertelność do końca świata: Cztery pory roku. Ten fascynujący utwór jest znany pod każdą szerokością geograficzną, dlatego stawia wykonawcom szczególne wymagania – słuchacze oczekują gry na najwyższym poziomie. Tym razem, dzięki Zarządowi Portów Morskich Szczecin-Świnoujście, sponsorowi Baltic Neopolis Festival, publiczność będzie mogła podziwiać sztukę wykonawczą Vasko Vassileva, skrzypka o międzynarodowej sławie.

Artyści:
Vasko Vassilev (Bułgaria) – skrzypce
Baltic Neopolis Orchestra

Program:
Pablo Sarasate Fantazja „Carmen’ op. 25
Antonio Vivaldi Cztery pory roku op. 8

Vasko Vassilev pochodzi z Bułgarii. Jako dziesięciolatek rozpoczął edukację w Moskiewskim Konserwatorium Państwowym, a 7 lat później wygrał swój pierwszy międzynarodowy konkurs muzyczny w Paryżu. W wieku 23 lat, jako najmłodszy w historii, objął stanowisko koncertmistrza w londyńskim Royal Opera House, a w 2005 roku zadebiutował jako dyrygent w Royal Albert Hall, gdzie pełni obecnie funkcję koncertmistrza. W jego dyskografii znajdują się liczne wydawnictwa muzyczne. Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami, jak: Plácido Domingo, Sting, Rolling Stones czy Vanessa Mae (która była zresztą jego uczennicą). Skrzypek jest związany także ze szczecińską Baltic Neopolis Orchestrą, której jest dyrektorem artystycznym.

Kup bilet