Vincent Herring & Soul Chemistry i Jan Kantner Quartet

20:00

Kiedy

04.03 - 04.03.2018
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 40,-zł

Gdzie

TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie
Św. Ducha 4
Szczecin

Koncert Vincenta Herringa, saksofonisty altowego z Nowego Jorku, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Stąd najpierw decyzja o zwiększeniu puli biletów, a co za tym idzie, zmiany miejsca koncertu. A  żeby było jeszcze piękniej, myśląc o młodych polskich muzykach, zaprosiliśmy do udziału Jan Kantner Quartet.

Vincent Herring, altsaksofonista z Nowego Jorku, to kolejna amerykańska gwiazda festiwalu Szczecin Jazz. Propozycja dla tych, którzy chcą posmakować klasycznego jazzu ze wschodniego wybrzeża, malowanego ciepłymi barwami Manhattanu.

Vincent Herring rozpoczął swoją karierę muzyczną we wczesnych latach 80., koncertując w Stanach Zjednoczonych i Europie z zespołem Lionela Hamptona. Przez lata współpracował z wieloma gwiazdami jazzu, wypracowując przy tym własny charakterystyczny styl. Na swoim koncie posiada imponujący dorobek fonograficzny: 20 autorskich płyt i ponad 200 kooperacji.

Jan Kantner Quartet. Jak mówią, podobno są trzy rodzaje muzyki – ta smutna, ta wesoła i „ta trzecia”… Czymkolwiek jest, to właśnie ją grają. Nie jest prawdą, że nie lubią pianistów i gitarzystów. Po prostu bliska im jest tradycja Ornette’a Colemana i grania w kwartecie bez instrumentu harmonicznego. To daje muzyce przestrzeń, upraszcza harmonię, dodaje surowości i wyrazistości – pasuje do utworów, które grają.

Reprezentują Wrocław, wszyscy są studentami lub absolwentami wrocławskiej akademii muzycznej, wielokrotnie nagradzanymi na konkursach w kraju i za granicą.

Źródło: Organizator