VIII Zachodniopomorski Festiwal Klarnetowy

08:45

Kiedy

11.04 - 15.04.2018
godz.: 08:45

VIII Zachodniopomorski Festiwal Klarnetowy

VIII Zachodniopomorski Festiwal Klarnetowy to kontynuacja siedmiu poprzednich edycji festiwalowych, które miały miejsce w latach 2005 – 2016.

Organizatorem Festiwalu jest Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, współorganizatorem VIII edycji jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie i Akademia Sztuki w Szczecinie. Partnerami są: Zamek Książąt Pomorskich, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. Marka Jasińskiego i Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie.

Festiwal skierowany jest do uczniów polskich Szkół Muzycznych I i II st. oraz studentów Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznych z Polski i zagranicy. Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja muzyki klarnetowej, podnoszenie poziomu nauczania gry na klarnecie oraz wymiana doświadczeń uczniów i pedagogów z kraju i zagranicy. Ideą Festiwalu jest promocja Miasta Szczecin i Województwa Zachodniopomorskiego oraz stworzenie przestrzeni do spotkania środowiska muzycznego klarnecistów – uczniów, pedagogów, artystów, solistów, miłośników muzyki klarnetowej.

Festiwal odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Szczecin oraz Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Patronat Medialny sprawują: TVP Szczecin, Polskie Radio Szczecin, Kurier Szczeciński oraz portal internetowy „Infoludek”.

Podczas Festiwalu odbędą się lekcje mistrzowskie oraz warsztaty klarnetowe dla uczniów, studentów i nauczycieli klas klarnetu prowadzone przez znakomitych solistów i uznanych pedagogów z Polski i zagranicy. W ramach Festiwalu odbędą się również koncerty towarzyszące z udziałem Orkiestry Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie oraz pianistów i kameralistów. Na Festiwalu zaprezentują się największe firmy oferujące pełny asortyment klarnetowy połączony z wystawą instrumentów i akcesoriów.

Źródło: Organizator