VI Kongres Kobiet w Szczecinie

11:00

Kiedy

03.09 - 03.09.2016
godz.: 11:00

Gdzie


Gość specjalny wydarzenia: Marta Frej

Po raz szósty szczecińskie liderki Kongresu Kobiet przygotowały spotkania i debaty dotyczące sytuacji kobiet w Polsce. Kongres Kobiet będzie podsumowaniem roku zmian w sytuacji kobiet i rodzin pod rządami PIS, analizą reakcji społecznej na próby zaostrzenia ustaw dotyczących praw reprodukcyjnych, przegląd lokalnych inicjatyw na rzecz kobiet oraz refleksją na temat strategii i taktyk środowisk konserwatywnych użytych w tzw. polskiej wojnie o gender.

Debaty rozpoczną wystąpienia laureatek kongresowych nagród – Mioteł do wymiatania patriatchatu.

Główny panel dotyczyć będzie Wiosny Kobiet 2016, czyli społecznego przebudzenia, jakie miało miejsce w Polsce na wieść o próbie zaostrzenia prawa do aborcji. Dyskusję moderować będzie dr hab. Edyta Głowacka Sobiech (WSE UAM), zajmująca się historią ruchów emancypacyjnych kobiet. Poruszona zostanie także kwestia niealimentacji, temat uchodźców oraz polska wojna o gender.

Gościem specjalnym wydarzenia jest Marta Frej, autorka kultowych memów komentujących polską rzeczywistość. Po Kongresie zapraszamy na Nocne Memowanie z Martą Frej – prezentację memów na Muzeum Narodowym (Rotunda, Wały Chrobrego, 03.09.2016, g. 21.30).

Źródło: Organizator

Gdzie: Statek Ładoga, Wały Chrobrego

Bilet: