VI Kołobrzeski Festiwal Filmowy „Suspense Film Festival”

12:00
Kolobrzeski Festiwal Filmowy

Kiedy

05.07 - 09.07.2017
godz.: 12:00

Gdzie

Różne miejsca, Kołobrzeg

VI Kołobrzeski Festiwal Filmowy „Suspense Film Festival”

VI Kołobrzeski Festiwal Filmowy „Suspense Film Festival” odbędzie się w dniach 5-9 lipca. Podczas Festiwalu po raz trzeci organizowany będzie jedyny w Polsce i jeden z niewielu w Europie międzynarodowy konkurs na najlepszy europejski film sensacyjny „Suspense Film Competition”. Kalendarz festiwalowych projekcji składać się będzie z filmów konkursowych oraz tradycyjnie – z przeglądu emocjonujących sensacyjnych polskich i europejskich produkcji.

Festiwal rozpocznie się 5 lipca uroczystą Galą, na której wręczone zostaną jak co roku nagrody aktorskie „Ikona Polskiego Kina”, „Ikona Światowego Kina” oraz przyznana zostanie po raz szósty Kołobrzeska Nagroda Filmowa „Latarnik” dla reżysera, który wykorzystując reguły kina gatunkowego tworzy ważne artystycznie, a jednocześnie lubiane przez publiczność filmy.

Projekcje festiwalowe w dniach 5-9 lipca odbędą się w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz na plaży. W programie VI edycji Festiwalu znajdą się najnowsze polskie filmy sensacyjne, m.in. „Jestem mordercą” w reż. M. Pieprzycy, „ Sługi boże” w reż. M. Gawrysia oraz „Prosta historia o morderstwie” w reż. A. Jakubika. Nie zabraknie również europejskich produkcji.

Osobną sekcję stanowić będą filmy zakwalifikowane do konkursu na najlepszy europejski film sensacyjny „Suspense Film Competition”. W konkursie weźmie udział 10 premierowych filmów z różnych europejskich krajów, które powalczą o statuetkę „Golden Seahorse”. Zwycięzcę wybierze międzynarodowe jury. Zobaczymy m.in.”Strangled” reż. Arpad Sopsits z Węgier, “Unos”reż. Mariana Cengel-Solcanska ze Słowacji, “ Dode Hoek” reż. Nabil Ben Yadir z Belgii, norweski “ Piroman” reż. Eric Skjoldbjaerg, fiński “Love of the land” reż. Jussi Hiltunen.

Kontynuując cieszącą się popularnością tradycję burzliwych dyskusji o filmach, widzowie ponownie zostaną zaproszeni na Kino Konesera i ciekawą rozmowę z Moniką Kowalską i Tomaszem Raczkiem po seansie.

Po raz kolejny w ramach Festiwalu odbędzie się także konkurs dla młodych twórców „First Shot”. W konkursie weźmie udział 10 krótkometrażowych filmów fabularnych, które zostaną zaprezentowane w Kołobrzegu. Młodzi filmowcy ocenieni będą przez jury za swoją sprawność warsztatową.

Jak co roku na Festiwalu Kołobrzeg gościć będzie reżyserów, aktorów i twórców filmowych z Polski i zza granicy.

Gospodarzem wydarzenia jest miasto Kołobrzeg, organizatorem Europejska Fundacja Edukacji Filmowej i V-Film, współorganizatorem Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz Zdrojowa Invest wraz z hotelami – Marine Hotel***** i Diune Hotel***** & Resort.

Suspense Film Festival jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej .

Więcej informacji na temat wydarzenia: www.facebook.com/SuspenseFilmFestival , www.suspenseff.pl

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Organizator