VI Bieg Mikołajkowy

08:00

Kiedy

02.12 - 02.12.2018
godz.: 08:00

Gdzie

Police
Police
Szczecin

VI Bieg Mikołajkowy

2 grudnia 2018 roku odbędzie się VI Bieg Mikołajkowy. Zawodników tego dnia czekać będzie wiele atrakcji – organizator, którym niezmiennie jest Zbigniew Pokrzywiński wraz z ekipą BiegamBoLubięPolice, przygotował moc świątecznych atrakcji pozasportowych, które odbędą się w „sercu” całej imprezy czyli w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. To właśnie w tym miejscu po wszystkich startach odbędzie się prawdziwa wigilijna uczta, gdzie uczestnicy,  zgodnie z mikołajkową tradycją z Polic, cieszyć będą  swoje podniebienia domowymi pierogami oraz rozgrzewającym, aromatycznym barszczem.

Już po raz VI to zachodniopomorskie miasto zamieni się w stolicę Świętych Mikołajów, Śnieżynek, Reniferów i setek poprzebieranych osób za postacie z bajek, filmów, legend.  W tegorocznej edycji, zgodnie z tradycją, na stołach wyścielonych białymi obrusami biegacze i zawodnicy Nordic Walking zajadać będą mogli prawdziwe, domowe, ręcznie lepione pierogi, popijając je aromatycznym barszczykiem. Dodatkowo wszyscy zawodnicy otrzymają bogate pakiety startowe, kolorowe , świąteczne numery, niezwykły świąteczny medal oraz świąteczny kubek.

Festiwal sportu rozpoczną najmłodsi uczestnicy – przedszkolaki i dzieci z klas 1-3. Ubrane w mikołajowe czapki dzielnie zmierzą się odpowiednio z dystansem 200 oraz 400 metrów, gdzie na mecie św. Mikołaj obdaruje ich pięknym medalem oraz słodkim, świątecznym upominkiem.
Tuż po zakończeniu biegów dzieci na starcie pojawią się ci, których chód i stukanie słychać w najgłębszych korzeniach drzew Puszczy Wkrzańskiej – zawodnicy Nordic Walking. Ci do pokonania będą mieli jedną pętlę, startując i finiszując na stadionie OSiRu w Policach. Ponad 400 kijkarzy po usłyszeniu strażackiej syreny wyruszy na trasę, aby jednocześnie zmierzyć się ze swoimi słabościami i z drugiej strony doskonale się bawić.

Dokładnie o godzinie 11:00 na 5-cio kilometrową trasę wyruszy barwny korowód popularnych kijkarzy. W międzyczasie na stadionie na starcie ustawią się sztafety z dość niespotykaną formą pałeczki – choinką! Zawodnicy w Świątecznej Sztafecie Marzeń do pokonania będą mieli 4x100m, niosąc przy tym świąteczne drzewko. Jest to jedyny tego typu wyścig na świecie, który odbywa się już po raz 3 w ramach Biegu Mikołajkowego w Policach i jak co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem zachodniopomorskich klubów oraz firm, jednocześnie wspierających naszą imprezę.
O godzinie 12:00, również na sygnał syreny strażackiej na dwa razy dłuższym dystansie niż zawodnicy Nordic Walking wybiegnie ponad 1600 – osobowa grupa Mikołajów, Śnieżynek, Reniferów, Prezentów i mnóstwa innych bajecznie przebranych osób! Biało-czerwona fala pomknie na 10 kilometrów czystej zabawy i przyjemności, aby za linią mety otrzymać przepiękny kolorowy medal i zjeść domowe pierogi i barszcz.
Całe sportowe święto zwieńczone zostanie dekoracjami najlepszych zawodników i zawodniczek oraz tradycyjnie rozdawaniem prezentów przez Mikołaja!

W trakcie imprezy odbywać  się będą także zbiórki charytatywne na oraz kiermasz ciast na rzecz osób potrzebujących. Z roku na rok kiermasz cieszy się coraz większym zainteresowaniem zawodników i kibiców.