Urodziny patrona ulicy Józefa Wybickiego

12:00

Kiedy

09.10 - 09.10.2016
godz.: 12:00

Gdzie

Ul. Józefa Wybickiego
Ul. Józefa Wybickiego
Szczecin

Urodziny patrona ulicy Józefa Wybickiego

W ramach programu mikrogranTY odbędą się urodziny ulicy, ostatnia w tym roku mikroinicjatywa. Pogoda jest już zamówiona, dlatego najbliższą niedzielę spędzimy na Pogodnie. Urodzinowe przyjęcie bardzo długo się pamięta i nie może na nim zabraknąć gości,  dlatego zapraszamy do wspólnej zabawy.

Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Pogodna „POGODNIAK” oraz INKU Szczeciński Inkubator Kultury wspólnie zapraszają na „Urodziny patrona ulicy Józefa Wybickiego”, które odbędą się 9 października 2016 roku, w godz. 12:00-15:00 na ulicy Józefa Wybickiego na Pogodnie.

Codziennie pokonujemy tę samą trasę do pracy, szkoły lub sklepu i z pewnością bardzo dobrze znamy nazwy ulic, które mijamy. Jednak, czy wiemy co kryje się pod nazwą Stary Wiarus, Lelewel czy Reduta Ordona?  W najbliższą niedziele poznamy odpowiedź na to pytanie, ponieważ z okazji urodzin został utworzony dzielnicowy szlak patronów ulic w części Pogodna, który umożliwi mieszkańcom całego Szczecina poznanie życia ich patronów. Dodatkowo szlak pełni funkcję gry miejskiej, a pierwsi uczestnicy otrzymają nagrody książkowe.

Od 12:00 w ramach „Urodzin patrona ulicy Józefa Wybickiego” odbywać się będą zabawy dla dzieci, a także nauczymy się pisać gęsim piórem i wspólnie wykonamy kotyliony. Zapoznamy się z postacią patrona ulicy Józefa Wybickiego, autora hymnu RP. To będzie wspaniała szansa, aby posłuchać „Mazurka Dąbrowskiego” z zegarów i ludowych kapliczek z pozytywką. Interesującym punktem programu będzie wystawienie fragmentu komedii „Szlachcic mieszczanin” autorstwa Józefa Wybickiego z udziałem uczestników.

Szczecińskie Muzeum Pocztówki przygotowało prezent dla wszystkich gości i z tej okazji zostanie wydana okolicznościowa pocztówka. Podczas wydarzenia każdy będzie miał okazję wykonać pamiątkową fotografię na tle dworku w Będominie (miejscu gdzie urodził się Wybicki). Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach urodzin ulicy jest wolny.

Źródło: Organizator