Uroczystość otwarcia Roku Akademickiego 2018/19

11:00

Kiedy

29.09 - 29.09.2018
godz.: 11:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Wały Chrobrego
Wały Chrobrego
Szczecin

Kategorie


Podczas wydarzenia odbędzie się ślubowanie studentów I roku, przemarsz pododdziałów studenckich, przemówienia okolicznościowe. Sobotnie uroczystości tradycyjnie poprzedzi spotkanie na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie – w piątek, 28 września o godz. 18:00 w uroczystym apelu pamięci pod Pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza”, w asyście Kompanii Honorowej Akademii Morskiej w Szczecinie udział wezmą zaproszeni goście, władze uczelni, studenci, pracownicy Akademii, szczecinianie, których bliscy odeszli na wieczną wachtę.

Źródło: Organizator

***

Zmiany w organizacji ruchu:

W związku z koniecznością przeprowadzenia przez Akademię Morską wcześniejszych prób do defilady, w dniach 27.09-30.09.2016 r. w godzinach 5:00-7:30 nastąpi zamknięcie dla ruchu ul. Wały Chrobrego na odcinku od Teatru Współczesnego do ul. Małopolskiej.

Na trasie objazdu zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek „Urząd Wojewódzki” zlokalizowany na ul. Szczerbcowej, wspólny z autobusami linii 70 jadącymi w kierunku Urzędu Miasta.

Organizacja ruchu w dniu 30.09.2016 r. od godz. 17:00
Linia 70 jadąc w kierunku Urzędu Miasta od przystanku „Wyszyńskiego” będzie kursować zmienioną trasą z pominięciem przystanku „Admiralska” ulicami: Nabrzeże Wieleckie — Trasą Zamkową — Mazowieckiego — Małopolską — Teofila Starzyńskiego — Wawelską — Wały Chrobrego.

Organizacja ruchu w dniu 1.10.2016 r. w godz. 3:00-18:00
Linia 6 — kursowanie linii 6 zostaje zawieszone.
Linia 16 — będzie kursować w obu kierunkach na trasie: Pomorzany — Wyszyńskiego — Brama Portowa — Matejki — Dubois — Gocław wg specjalnego rozkładu jazdy.
Linia 526 — kursuje objazdem w obu kierunkach od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego) przez: Wyszyńskiego — Bramę Portową — Niepodległości — Plac Żołnierza Polskiego — Plac Hołdu Pruskiego — Matejki — Malczewskiego — Parkową — Dubois do przystanku „Dubois” i dalej swoją stałą trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki „Wały Chrobrego” i „Dworzec Morski”.
Dnia 1.10.2016 r. w godzinach 3:00-18:00 nastąpi zamknięcie dla ruchu ulic:

ul. Jana z Kolna na odcinku od ul. Dubois do Trasy Zamkowej w obu kierunkach,
nitki zjazdowe z Trasy Zamkowej w kierunku ul. Jana z Kolna,
ul. Małopolskiej od ul. Henryka Pobożnego do ul. Jarowita,
ul. Admiralskiej przy wjeździe z ul. Jana z Kolna,
ul. Komandorskiej na odcinku od ul. Jarowita do ul. Jana z Kolna,
ul. Wały Chrobrego na odcinku od ul. Zygmunta Starego do ul. Jarowita.

Źródło: ZDiTM