Tzn Xenna & Leśne Dziadostwo & Too Late

20:00

Kiedy

20.01 - 20.01.2017
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 20/30 zł

Gdzie

Kolumba 4 - szczeciński loft kultury
ul. Krzysztofa Kolumba 4
Szczecin

Członków zespołu Leśne dziadostwo połączyła przed laty miłość do wynalazków Adama Słodowego, ziołolecznictwa oraz dubów smalonych. Od ponad 20 lat przewijają się w rozmaitych składach. Współtworzyli m.in. takie zespoły jak „Sunra”, „Sela”, „Jagodzianki”, „Rastamaniana”. Zaszyci w pomorskich lasach, na scenę wychodzą rzadko, tylko w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Muzyka Leśnego Dziadostwa jest mieszanką starego punkrocka i brzmień nowofalowych z wyraźną nutą undergroundu lat 80. oraz leśnego podszytu. Ich debiutancka płyta „Las człowieka” spłonęła w niewyjaśnionych okolicznościach w pożarze młodnika pod Ziołowem. Mottem ich twórczości jest przesłanie „Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy”.

„Too Late” powstało w Szczecinie w dzielnicy Pogodno w połowie 2009 roku. Muzyka tworzona przez Too Late cechuje się transowym brzmieniem lat osiemdziesiątych. Jak to często bywa działanie rozpoczęły covery i przeróbki flagowych punkowych „szlagierów”. Rok po debiucie do składu zespołu dołączył Piotrek z klawiszem nadając nieco bardziej nowofalowy charakter. Grupa ma za sobą kilka udanych koncertów między innymi z takimi zespołami jak Oedipus (USA), Carpark North (Dania), Kult, Armia, Apteka, Kolaboranci, Włochaty, Zielone Żabki czy Dr. Hackenbush. Obecnie grupa ukończyła pierwsze demo, które jest zapowiedzią debiutanckiego albumu.


Zespół TZN Xenna powstał w sierpniu 1981 roku w Warszawie z inicjatywy wokalisty Krzysztofa „Zygzaka” Chojnackiego, gitarzysty Marka „Markusa” Kucharskiego, perkusisty Tomasza „Gogo Szulca” Kożuchowskiego i basisty Piotra „Czombego” Dubiela, którego wkrótce zastąpił Jacek „Sydney” Zientała (Dubiel został gitarzystą Deutera). Wiosną 1982 zespół zagrał trasę „Rock Galicja” wraz z Dezerterem i Deuterem w południowej części Polski występując m.in. w Rzeszowie i Krośnie.

Źródło: Organizator