Tymon Tymański – One Man Show

19:00

Kiedy

09.12 - 09.12.2016
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 30zł
Kup bilet

Gdzie

klub Hormon
ul. Monte Cassino 6
Szczecin

Tymon Tymański - One Man Show

Tymon Tymański ONE MAN SHOW to solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego. Przed laty Tymański zapowiadał, że nagra trzy płyty z prześmiewczymi piosenkami, których tematyką są m.in. miłość, moralność, przemijanie, Bóg, Szatan.

W piosenkach tych można doszukać się dalekich wpływów liryki Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego tudzież Franka Zappy oraz Jello Biafry, ale w gruncie rzeczy jest to twórczość charakterystycznie „tymańska’ (która doczekała się nawet kilku prac magisterskich).

Pierwszą z rzeczonych płyt był wydany w 1998 roku „P.O.L.O.V.I.R.U.S.’, grupy KURY, drugą zaś soundtrack do kapitalnego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. „Wesele’ zespołu Tymon & The Transistors. W czerwcu b.r. ukazał się wreszcie długo wyczekiwany, przedostatni i aż podwójny album pociesznych Tranzystorów: ścieźka dźwiękowa do głośnego filmu „Polskie gówno’.

Mając świadomość, że publiczność będzie się domagała wykonania znanych i lubianych piosenek z kultowej płyty Kur oraz obu charyzmatycznych filmów, Tymon postanowił przygotować ok. 30 piosenek z trzech sowizdrzalskich płyt w formie songwritersko-didżejskiej. Na scenie Tymański śpiewa, stepuje oraz prowadzi fristajlowostandupową konferansjerkę, równocześnie posługując się swymi trzema gibsonami i laptopem. W ramach bisów, których z reguły nie ma końca, artysta wykonuje również utwory ze swoich innych płyt.

Kup bilet