Tydzień Społeczny

17:30

Kiedy

23.10 - 27.10.2017
godz.: 17:30

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Różne miejsca, Szczecin

Dlaczego „Tydzień Społeczny”? Bo to czas na rozmowy o społeczeństwie w najszerszym ujęciu i przekroju, o społeczeństwie na bieżąco. Tegoroczne hasło Tygodnia brzmi: Szukamy Prawdy.

Celem tygodnia jest spotkanie. Spotkanie środowisk intelektualnych od chrześcijańskich po te zupełnie po przeciwnej stronie. Publiczna debata, choć czasem ostra ma na celu jednak wypracowanie wspólnych stanowisk. To spotkanie ludzi z różnych środowisk i o różnych poglądach, którzy działają na rzecz dobra wspólnego, budują sprawiedliwość społeczną.

Podczas pięciu spotkań, w pięciu różnych obszarach tematycznych, w pięciu różnych miejscach w Szczecinie, będziemy jej szukali wraz zaproszonymi gośćmi. Wśród nich są m.in.: prof. Krzysztof Zanussi, ks. dr hab. Andrzej Draguła, prof. dr hab. Paweł Śpiewak, imam Nedal Abu Tabaq, prof. dr hab. Adam Daniel Rotfeld, Dariusz Rosiak, Sławomir Nitek.

Harmonogram spotkań:

– w poniedziałek 23 października, Opera na Zamku,  Szukamy Prawdy o Człowieku,panel dyskusyjny: Granice prowokacji w sztuce?

– we wtorek 24 października,  w krypcie Klasztoru Dominikanów w Szczecinie, Szukamy Prawdy o Kościele; panel dyskusyjny: Czy potrzebujemy dialogu międzyreligijnego?

– w środę 25 października, Studio S-1 Polskie Radio Szczecin, Szukamy Prawdy o Polsce, panel dyskusyjny: Wolność słowa – odpowiedzialność za słowo?

– w czwartek 26 października, w Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego, Szukamy Prawdy o Europie; panel dyskusyjny: Czy wspólna Europa jest bezpiecznym projektem?

– w piątek 27 października,  w Ratuszu Staromiejskim ul. Księcia Mściwoja II  odbędzie się Dzień Dobrych Praktyk Społecznych, panel dyskusyjny: Biznes odpowiedzialny społecznie?

Źródło: Organizator