Tydzień Języka Włoskiego

12:00

Kiedy

15.10 - 22.10.2018
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Różne miejsca, Szczecin

W październiku la lingua italiana (język włoski) obchodzi swoje święto, które celebrować będziemy także w Szczecinie. Coroczny cykl wydarzeń kulturalnych, zapoczątkowany na progu nowego tysiąclecia przez słynną Accademia della Crusca we Florencji i we współpracy z włoskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych, dziś, po kilkunastu latach, jest jednym z najważniejszych punktów w kalendarzu promującym język włoski na świecie. Jest to także doskonała okazja spotkania dla osób, którym język włoski jest bliski: nauczycieli, lektorów, słuchaczy rozmaitych kursów oraz miłośników słonecznej Italii.

W dniach 15-22 października Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Instytutem Kultury Włoskiej w Warszawie, Fundacją Nikolaos z Bari oraz Apulian Film Commision zapraszają do udziału w XVIII edycji Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie. Wydarzenia związane z Tygodniem Języka Włoskiego skierowane są do wszystkich mieszkańców miasta. W programie tegorocznej edycji znajdziemy propozycje dla miłośników sztuki, muzyki, jak i kina włoskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest otwarty, za okazaniem bezpłatnych zaproszeń, które będzie można odebrać bezpośrednio przed poszczególnymi wydarzeniami.

XVIII Tydzień Języka Włoskiego na Świecie – program

15.10 KINO ZAMEK: Wieczór z kinem włoskiem Smetto quando voglio (projekcja filmu w języku oryginalnym z angielskimi napisami), godz. 17.00.

– 15.10 CENTRUM KULTURY EUROREGIONU STARA RZEŹNIA: Koncert muzyki tradycyjnej z Południowych Włoch zespołu Radicanto pn. “Voci di frontiera… fuori dalla rete” oraz performance artystyczny Luigi Bressan, godz. 19.00.

-16.10 ROCKER CLUB: Italian Party, impreza przy muzyce włoskiej dla studentów i nie tylko, godz. 20.00.

-18.10 HOL SKRZYDŁA WSCHODNIEGO ZAMKU KSIĄŻĄT POMORSKICH: “Luce d’amare” – świat w fotografii włoskich artystów, godz. 17.00.

-18.10 OPERA NA ZAMKU: Koncert pn. “1868 – 2018 Rossini e la musica italiana” Duo De Serio, zespół wykona klasyczne utwory włoskiej opery Rossiniego, godz. 18.00.

-22.10 KINO ZAMEK: Projekcja filmów krótkometrażowych z cyklu Memorie, projekcja w języku oryginalnym z angielskimi napisami, godz. 17.00.

Źródło: Organizator