Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

09:30

Kiedy

01.04 - 04.04.2017
godz.: 09:30

Gdzie

Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Piłsudskiego 3
Szczecinek

Dzieci z zachodniopomorskiego będą miały szansę zagrania na PGE Narodowym. Rozpoczynają się finały wojewódzkie największego turnieju dla dzieci w Europie.

Podczas trzech dni rozgrywek zobaczymy w akcji 911 zawodników z 21 okręgów, czyli największe piłkarskie talenty wśród dziewcząt i chłopców z woj. zachodniopomorskiego. Najliczniejszą reprezentacją mogą pochwalić się powiat choszczeński, myśliborski oraz drawski. Łącznie na finałach w Szczecinku pojawią się aż 104 drużyny, z czego najwięcej – 40 zespołów – zagra w najstarszej kategorii wiekowej

Do trwającej XVII edycji Turnieju zostało zgłoszonych ponad 320 tysięcy dzieci. Zmagania chłopców i dziewczynek w kategoriach do lat 8, 10 i 12 zaczęły się od eliminacji na poziomie gminnym i powiatowym. Teraz przyszła pora na rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, które w województwie zachodniopomorskim zostaną rozegrane 1, 3 i 4 kwietnia na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego 3 w Szczecinku.

Finały Wojewódzkie wyłonią mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 z każdego regionu wywalczą przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w naszym kraju wywalczą nie tylko wyjątkowy Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

Źródło: Organizator