Tropy + A. Maćkowiak w ramach cyklu „Tego Słucham”

20:30

Kiedy

28.10 - 28.10.2016
godz.: 20:30

Bilety

Bilet: 15 zł

Gdzie

Domek Grabarza - Klub Storrady
ul. Storrady 2
Szczecin

Tropy + A. Maćkowiak w ramach cyklu "Tego Słucham"

Cykl koncertowy Tego Słucham zaprasza. W piątek 28 października w Domku Grabarza gościć będzie bydgoski duet Tropy. Wieczór otworzy solowy występ Artura Maćkowiaka.

Tropy to projekt pochodzących z Bydgoszczy Artura Maćkowiaka i Bartka Kapsy – dwóch muzyków z bardzo ważnego dla polskiej sceny niezależnej zespołu Something Like Elvis.

W marcu tego roku ukazała się debiutancka płyta Tropów, zatytułowana “Eight Pieces”. Zwiera muzykę inspirowaną eksperymentalnymi filmami Pedra Fereiry. To międzygatunkowa, instrumentalna podróż z pogranicza transowego post rocka, instrumentalnego indie rocka czy muzyki inspirowanej minimalizmem i brzmieniami ambient i noise. Znajdziemy w niej improwizację, psychodeliczne syntezatory, jazzujące rytmy i noisowe gitary.

Długo rozwijane kompozycje pęcznieją od ciekawych pomysłów. Bo sama idea Tropów sięga znacznie dalej niż duo perkusja-gitara. Tropy mieszają ten zestaw z elektroniką, przeszkadzajkami i dętymi (na płycie pojawili się gościnnie Wojciech Jachna i Tomasz Pawlicki). Gitary występują z całą masą różnorodnych brzmień, od akustycznych subtelności po głośne, space rockowe motywy.

Wieczór otworzy solowy występ Artura Maćkowiaka. Jest muzykiem, performerem, animatorem kultury alternatywnej. Na rynku muzycznym działa od ponad 15 lat. Od kilku lat rozwija się też indywidualnie, komponując własną muzykę z pogranicza eksperymentu i improwizacji, z elementami słowiańskiej melodyki i wrażliwości.  Jego ostatnia solowa płyta „If it’s not real” ukazała się  w 2015 roku.

Wydarzenie dodane przez użytkownika