Tramwajem Zwanym Zaczytaniem

12:00

Kiedy

28.06 - 28.06.2018
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Różne miejsca

Tramwajem Zwanym Zaczytaniem

Książkę da się czytać zawsze i wszędzie, nawet w komunikacji miejskiej. Spółka Tramwaje Szczecińskie zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Szczecina na wyjątkową, darmową przejażdżkę, Tramwajem Zwanym Zaczytaniem.

W tym dniu zabytkowym tramwajem typu N, bezpłatnie będzie można przemierzyć trasę od ul. Dworcowej, przez Bramę Portową, Plac Kościuszki, ulicę Bohaterów Warszawy, Plac Gałczyńskiego, aleję Wojska Polskiego, Plac Szarych Szeregów, Plac Grunwaldzki, Plac Rodła, Plac Żołnierza Polskiego, znów Bramę Portową i przez ulicę Wyszyńskiego z powrotem do Dworcowej.

Podczas przejazdu odbywać się będzie głośne czytanie fragmentów wybranych książek, a czytać będą znani szczecinianie, autorzy i aktorzy, członkowie koła teatralno-recytatorskiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Będzie też możliwość wzięcia autografu i zadania pytania ulubionemu autorowi.

Na przystanku przy pl. Grunwaldzkim na szczecinian będzie czekał zabytkowy pojazd z kolekcji Muzeum Techniki (będzie to żuk strażacki), przy nim będą też stoiska z książkami oraz materiałami promocyjnymi miejskich instytucji kultury.

Zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publiczne przyjęli Małgorzata Duda, Artur Justyński, Marek Stelar, Barbara Stenka, Tomasz Wieczorek, Monika i Janusz Wilczyńscy, Małgorzata Narożna z kluboksięgarni FiKa.

Każdy pasażer będzie mógł wziąć za darmo jedną, dowolnie wybraną przez siebie książkę, dostępną w tramwaju. Jeśli uzyska na niej okolicznościową pieczątkę, stanie się ona biletem wstępu do Trafostacji Sztuki oraz Muzeum Techniki i Komunikacji.

Trafostacja Sztuki zaprasza z tym nietypowym biletem na jedną wybraną wystawę. Muzeum Techniki i Komunikacji można z nią zwiedzać wielokrotnie, a nawet przekazać kolejnej osobie do przeczytania i wykorzystania. Oferta w obu instytucjach ważna jest do końca roku.

Źródło: Organizator