Tomasz Lazar – “Fashion Philosophy”

18:00

Kiedy

17.01 - 17.01.2018
godz.: 18:00

Kategorie


Tomasz Lazar (ur. 1985) – niezależny fotograf-artysta, członek ZPAF, laureat wielu konkursów krajowych oraz zagranicznych, w tym: World Press Photo, POY, CHIPP, Sony World Photography Award, The International Photography Awards, BZ WBK Press Photo, Grand Press Photo oraz innych. Jego prace były publikowane w gazetach i czasopismach takich jak: „New York Times”, „Newsweek International”, „Sunday Times Magazine”, „New Yorker” oraz „Los Angeles Time”. Od kilku lat wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Jego głównym zainteresowaniem są projekty długoterminowe oraz tematy dotyczące społeczeństwa i ludzkiego umysłu.

W dzisiejszych czasach pokazy mody są nie tylko prezentacją najnowszych kreacji znanych projektantów, ale przede wszystkim spektakularnym widowiskiem. Na całym świecie odbywa się wiele tzw. Tygodni Mody (Fashion Weeks). Najważniejsze z nich to prezentacja w Nowym Jorku oraz trzy pokazy europejskie – w Londynie, Mediolanie i Paryżu. W czasie tych siedmiu dni projektanci, firmy i domy mody wyznaczają trendy, które będą panować w modzie przez następne miesiące.

Podczas gdy w światłach reflektorów na wybiegu odbywa się show o bogatej scenografii i często na wysokim poziomie artystycznym, za kulisami atmosfera jest przeważnie nerwowa, napięta i pełna oczekiwania. Wszystko musi się odbywać szybko i precyzyjnie według wyznaczonego scenariusza.

Tomasz Lazar, jako jeden z niewielu fotografów, od kilku lat ma możliwość obserwowania i utrwalania tych silnych emocji towarzyszących przygotowaniom do występu.

Źródło: Galeria Okręgu Szczecińskiego ZPAF