Tides From Nebula, support: Tranquilizer, Moose The Tramp

19:30

Kiedy

19.11 - 19.11.2016
godz.: 19:30

Gdzie

Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 2
Szczecin

Tides From Nebula to warszawski kwartet instrumentalny powstały w 2008 roku. W swojej karierze zagrali ponad 500 koncertów, dzięki czemu są uważani za jeden z czołowych zespołów gatunku w Europie. Są pierwszym zespołem tego typu,który zagrał trasę koncertową w Indiach odnosząc tam frekwencyjny sukces, m. in grając jako główna gwiazda na festiwalu, który odbywał się na sławnym torze F1 w Greater Noida. Zespół współpracował ze Zbigniewem Preisnerem – sławnym kompozytorem muzyki filmowej, z którym wspólnie nagrali płyte „Earthshine” w 2011 roku (Preisner osobiście chciał napisać z nimi album, po usłyszeniu zespołu w radiowej Trójce). Od tamtej pory ugruntowali swoją pozycje lidera w polskiej alternatywie. Zagrali 16 tras zagranicznych i 13 polskich. Swoje pierwsze koncertowe kroki w europie zespół Coma z Łodzi stawiał jako support TFN w 2012 roku. Zdeklarowana fanka Katarzyna Nosowska zaprosiła TFN na trasę z Hey. W 2015 roku zostali zaproszeni przez TVP i Instytut Audio – Wizualny do uczestniczenia w programie Made In Polska – serii koncertów nadawanych w TVP.
Nowa płyta pt. SAFEHAVEN ukaże sie 6tego maja.

Tranquilizer to świeża krew z Trójmiasta. W zespole udzielają się między innymi muzycy związani z takimi wykonawcami jak Blindead, Lion Shepherd czy Nowa Ziemia..
Tranquilizer porusza się w klimatach triphop, experimental, minimalistic, alternative, psycho pop, tworząc hybrydę klimatycznych i przejmujących dźwięków. Na czele zespołu stoi wokalistka Luna Bystrzanowska.

13.02.2015 odbyła się premiera debiutanckiej płyty zespołu Tranquilizer pod tytułem „Take a pill”.
23.09.2015 odbyła się premiera EP „10Ö8”

Obecnie w skład zespołu wchodzą:
Luna Bystrzanowska – wokalistka, autorka tekstów.
Michał Banasik – gitarzysta, basista.
Konrad Ciesielski – perkusista. Od lat zaangażowany jako część sekcji rytmicznej w zespołach Blindead i Octopussy.