The Jean Marx Express

21:00

Kiedy

19.10 - 19.10.2018
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 40 zł
Kup bilet

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

The Jean Marx Express

Black blues & rock power from New York City
classic rock, soul, blues, psychodelic

Jesień 2018 przyniesie długo oczekiwane kolejne europejskie turnee zespołu The Jean Marx Express. Po ostatnich udanych koncertach w Europie, między innymi z ikoną blues-rocka Johnny Winterem oraz z Mickiem Taylorem z Rolling Stones, członkowie zespołu byli aktywni w USA. Jean Marx Santel (gitara i wokal) grał koncerty z legendarnymi Blues Traveller, a Aalics Bronson (bas) odbył wraz z Lauryn Hill Crew światowe tournée.

W międzyczasie w nowojorskim studio „Nova Studios” powstał również nowy album The Jean Marx Express, nad którego jakością czuwał sam Dough Wimbish, duch i basista Living Colour.

Większość granych na koncertach utworów to materiał własny, nawiązujący stylistycznie do punku, rocka, popu, soulu i bluesa lat 60. i 70. Ponadto wciąż można usłyszeć ciekawe covery utworów z repertuaru Cream, Led Zeppelin czy Jimi Hendrixa.

Trio The Jean Marx Express już od 10 lat gra razem i serwuje na swoich koncertach wibrującą mieszankę black rocka. Łączy przy tym chwytliwe tematy muzyczne z impetem metalowego brzmienia i nastrojem bluesrockowych momentów. Nad tymi dźwiękami króluje gitara Jeana Marxa, uznawanego za mistrza gitarowego rocka. Jego amerykańsko-haitańskie pochodzenie a przede wszystkim ekstrawagancki styl gry na gitarze nasuwają skojarzenia z jego wielkim idolem – Jimi Hendrixem. Wprawne ucho wychwyci też związki z wielkimi muzykami czarnego rocka takimi jak Living Colour, Eric Gales, Wild T czy Michael Hill. Jean Marx gra do bólu bezkompromisowo, wplatając w mistyczny sposób, raz po razie, popowe i psychodeliczne elementy. Jego śpiew emocjonalnie przywołuje skojarzenia z The Beatles, a soulowa energia nie ustępuje w niczym Lenny Kravitzowi.

Trio The Jean Marx Express to absolutny muzyczny highlight bieżącego roku. Nie wolno tego przegapić! Top Act!

Skład:
Jean Marx Santel (Brooklyn New York): gitara/ wokal
Aalics Bronson (Louisville New York): bas
Steffen Tide (Dresden): perkusja

 
Źródło: Organizator

Kup bilet