Teresa Salgueiro

19:00

Kiedy

03.12 - 03.12.2019
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 80/120 zł

Gdzie

Filharmonia im. M. Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Teresa Salgueiro

Teresa Salgueiro – wokalistka Madredeus o magicznym głosie.

Jej kariera muzyczna rozpoczęła się w 1986 roku, gdy w wieku 17 lat została zaproszona do portugalskiej grupy Madredeus. Największą popularność przyniósł jej występ w 1994 roku w filmie – „Lisbon Story”.

Terasa Salgueiro z Madredeus  nagrali aż dziewięć albumów „Os Dias da MadreDeus” (1987), „Existir” (1990), „O Espirito da Paz” (1994), „Ainda” (1995), „O Parasio” (1997), „Movimento” (2001), „Um amor infinito” (2004),  oraz „Faluas do Tejo” (2005), które sprzedały się w ponad 5 milionowym nakładzie. Zaraz po Amálii Rodrigues, Madredeus i Teresa Salgueiro stali się ambasadorami muzyki portugalskiej na świecie. Teresa Salgueiro współpracowała z wieloma znakomitymi artystami, takimi jak: José Carreras, Caetano Veloso, Gilberto Gil, Carlos Núnez, Angelo Branduardi, Wim Wenders, Zbigniew Preisner.

Po zakończeniu współpracy z Madredeus artystka zdecydowała się na solową karierę.

W 2011 roku w poszukiwaniu inspiracji artystka wycofała się do klasztoru Arrábida, gdzie nagrała swój pierwszy, solowy album –  „O Mistério”, wydany w 2012 roku. Tym razem, oprócz produkcji, sama napisała również całą muzykę i teksty. „O Mistério” zapoczątkował jej niekończącą się podróż dookoła świata. Teresa śpiewała na najważniejszych międzynarodowych scenach.

Artystka lubi niekoniecznie oczywiste połączenia dźwięków, mistycyzm, etniczne brzmienia, ludowe wpływy muzyczne. W jej twórczości nie ma niepotrzebnych dźwięków czy elektronicznych udziwnień. Krytycy mówią o głosie Teresy Salguiero, że jego barwa przypomina słowika o promiennym tembrze.

Jej wyjątkowy głos, delikatność i wrażliwość, sprawia, że jej koncerty są magiczne.

W Szczecinie artystka zaprezentuje także materiał ze swojego najnowszego projektu Alegria.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.morzemuzyki.pl

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Organizator