Teatralny Ty-Dzień Dziecka

09:00
pleciuga

Kiedy

27.05 - 01.06.2019
godz.: 09:00

Bilety

Bilet: spektakl 10 zł, warsztaty 5 zł

Gdzie

różne miejsca w Szczecinie
Szczecin
Szczecin

Teatralny Ty-Dzień Dziecka

„Teatralny Ty-Dzień Dziecka” to projekt przygotowany przez Teatr Lalek „Pleciuga”: polskie spektakle, w tym dwie prapremiery dla najnajów oraz premiera na dużej scenie Pleciugi, spektakle teatrów z Finlandii, Islandii, Szwecji i Niemiec, warsztaty muzyczno-ruchowe i rodzinne oraz spotkania w Kluboksięgarni FiKa, gra terenowa „Zgadnij, gdzie jestem?”, wystawy, film i publikacje, to wszystko już od 26 maja w Teatrze Lalek „Pleciuga”.

Kulminacyjna część przygotowanego przez Pleciugę projektu „Teatralny Ty-Dzień Dziecka” rozpoczyna się w niedzielę 26 maja prapremierami dwóch spektakli dla najnajów: „Kaczątkiem” spektaklem luźno opartym na tekście Hansa Christiana Andersena „Brzydkie kaczątko” w reżyserii Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego (w sali prób) oraz „Kołysankami Północy”, nowatorską propozycją przygotowywaną przez Martę Łągiewkę, z wykorzystaniem motywów piosenek naszych północnych sąsiadów (w sali kameralnej).

Tego samego dnia zaprezentowany zostanie także pierwszy spektakl zagranicznych gości: „Na własnych nogach” Midnight Theatre Company (Miðnætti leikhús) z Islandii.  Odbędą się również warsztaty muzyczno-ruchowe „Kraina zwierząt”.

W poniedziałek 27 maja poza „Kaczątkiem” zostanie wystawiona propozycja gości z krajów północnych: „Dziwne piórka” Bird & Bat z Islandii. Tego samego dnia odbędą się też warsztaty „FiKi kulturalnej” w Kluboksięgarni Fika (al. Papieża Jana Pawła II 8).

We wtorek 28 maja wystawione zostaną „Dziwne piórka” Bird & Bat z Islandii i “Chcę psa!” Dockteatern Tittut ze Szwecji, a także odbędą się warsztaty rodzinne  „Poznajmy się – zwierzęta i ludzie” oraz do „FiKi kulturalnej” w Kluboksięgarni Fika.

W środę 29 maja  ponownie będzie można zobaczyć „Chcę psa!” Dockteatern Tittut ze Szwecji, a także drugą propozycję teatru Dockteatern Tittut ze Szwecji – “Kropkę Petry”.  Tradycyjnie odbędą się również warsztaty w Pleciudze i spotkania w Kluboksięgarni Fika.

W czwartek 30 maja zobaczycie spektakl „Leć, leć, biedroneczko” Puppet Theatre Sampo, Finlandii, który zostanie zaprezentowany tego dnia trzykrotnie.  Odbędą się też warsztaty rodzinne „Poznajmy się – zwierzęta i ludzie” ( w Pleciudze) oraz spotkanie z Martą Guśniowską, autorką premierowego spektaklu „Karmelek” oraz wydarzenia w ramach spotkania „FiKa kulturalna”  (oba Kluboksięgarni Fika).

W piątek 31 maja będzie można obejrzeć  „Robaczka w huraganie emocji. Coś się ze mną dzieje”, jest to propozycja Puppentheater Zwickau z Niemiec. Spektakl ten zagrany zostanie trzykrotnie. A także odbędzie się próba generalna z widzami premierowego spektaklu „Karmelka” (obowiązują płatne wejściówki). A na zakończenie – ostanie spotkanie  w ramach „FiKi kulturalnej” w Kluboksięgarni Fika.

W sobotę 1 czerwca  w Teatrze Lalek Pleciuga odbędzie się premiera – „Karmelka” w reżyserii Anny Rozmiańskiej. Po spektaklu będzie można wziąć udział w rodzinnej grze terenowej „Zgadnij, gdzie jestem?”.

Źródło: Organizator